Φροντίδα Ερασιτεχνική προσπάθεια για πάρκο κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pantso
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

pantso

PB New Member
Εγγραφή
25 Φεβ 2019
Μηνύματα
39
Χαιρετώ όλους τους φίλους,ταξιδεύοντας στις θεματικές ενοτητες του forum και διαβάζοντας όλα τα ωραία θέματα που πληροφορούν, μου ''σφηνώθηκε'' στο κεφάλι απο καλοπροαίρετη ''ζήλεια''να φτιάξω κι εγώ ένα πάρκο για το φιλαράκι μου.Χρησιμοποίησα:κοντρα-πλακέ, πηχάκια, περβάζια πορτών [όλα σε αβαφτη μορφή]σχοινί βαμβακερό που προμηθεύτικα απο είδη αλιείας,2 κλαριά ελιάς που έχω στο σπίτι και γνωρίζω πως δεν ειναι ψεκασμένες, καλά ξεραμένα και πλυμένα με ξύδι και άφθονο νερό και αφού στέγνωσαν στον ήλιο,ξεκίνησα την κατασκευή,Επίσης χρησιμοποίησα και δύο παιχγνίδια του εμπορίου που είχα στην άκρη. Νομίζω πως εχει αρχίσει να το ευχαριστιέται(το καλό που του θέλω μια εβδομάδα έκανα προετοιμασία 😀) Σας ευχαριστώ!614176141861419
 
Μπράβο σου @pantso ! Εξαίρετη η δουλειά σου! Αναδιαμφισβητητα θα το χαίρεται και θα το ευχαριστιεται για πάρα πολλά χρόνια! Νομίζω όμως πως εκεί που έβαλες την κούνια δεν θα την χρησιμοποιει. Φιλικά!
 
Γιαννης17 σε ευχαριστω πολυ, οντως αρχισε να το διασκεδαζει και να το ευχαριστιεται, για την κουνια εχεις απολυτο δικιο οντας απο την αρχη το ηξερα κι εγω, απλα εχει παθος με τις μπιλιες που εχει η κουνια και την εβαλα πιο χαμηλα μηπως και στην εξερευνηση αρχιζει να κεινειτε σε ολο το παρκο, εξαλλου το κουνημα το φοβιζει πολυ και δεν το προτιμαει, ευχαριστω πολυ για την παρατηρηση!
 
Την καλημέρα μου! Γειά στα χέρια και την δημιουργικότητα σου! Ένας όμορφος και καλαίσθητος παιχνιδότοπος για το cockatiel σου! Καλά παιχνίδια να έχει που σίγουρα θα τα χαίρεται! Πολλά μπράβο για όλα όσα του προσφέρεις! 👏👌
 
Καναρίνι4ever την καλημερα μου! σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια μετα την περιπετεια ερχεται παντα η γαληνη και θελω το πουλακι να εχει ολα οσα πρεπει για μια ηρεμη και ποιοτικη διαβιωση που απ οτι βλεπω κι εσεις εδω στο forum αυτο κανετε και αυτο πρεσβευεται!
 
Καναρίνι4ever την καλημερα μου! σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια μετα την περιπετεια ερχεται παντα η γαληνη και θελω το πουλακι να εχει ολα οσα πρεπει για μια ηρεμη και ποιοτικη διαβιωση που απ οτι βλεπω κι εσεις εδω στο forum αυτο κανετε και αυτο πρεσβευεται!
Μην με ευχαριστείς, αλίμονο, δεν κάνει τίποτα! Η αλήθεια πρέπει να υπογραμμίζεται! Εμείς σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια για το φόρουμ και πρωτίστως που μας παραδειγματίζεις με τη φροντίδα που παρέχεις στο παπαγαλάκι σου! Συμφωνώ απόλυτα με τα γραφόμενα σου! Όταν υπερνικάς τις δυσκολίες συνεχίζεις την διαδρομή σου ελπίζοντας και προσπαθώντας για το καλύτερο με ανεβασμένη ψυχολογία!😎👍
 
πιστεψε με καλε μου φιλε το πουλακι με βοηθησε απιστευτα με οσα τραβηξε και αντεξε καθως και την αγαρμποσυνη μου να του δινω τα φαρμακα τελικα νικησε αυτο και μας εκανε εδω μεσα να πεταμε απο χαρα! Ελπιζω και ευχομαι ολων σας τα φτερωτα φιλαρακια να σφιζουν απο υγεια και να ειμαι ο τελευταιος με τετοια περιπετεια. Δεν αξιζει πρωτιστως για το πουλακι!
 
Χμμμ εσύ είσαι κρυφό ταλέντο, πιάνουν τα χέρια σου!
Πάρα πολύ ωραίο και σίγουρα θα το απολαύσει το μικρό!
Εκμεταλλεύσου το και δίνε του εκει πάνω δραστηριότητες να ασχολείται... Τρύπησε 2-3 πλαστικά καπάκια από αναψυκτικό και δέσε τα με σπάγκο και κρέμασε τα εκεί,θα πάει να ασχολείται.
Επίσης με μανταλάκι πιάσε ένα μπουκετάκι από μπρόκολο ή σπανάκι να τσιμπολογήσει...
Και εκείνο που θα είναι πολύ βολικό πάνω στο σταντ... Είναι το μπανάκι, πιτσίλισε το με δάχτυλά σου ή βαποριζατερ και μετά από λίγο πιστεύω οτι θα αρχίσει τα ακροβατικά, απολαμβάνοντας το μπανάκι του!
 
πιστεψε με καλε μου φιλε το πουλακι με βοηθησε απιστευτα με οσα τραβηξε και αντεξε καθως και την αγαρμποσυνη μου να του δινω τα φαρμακα τελικα νικησε αυτο και μας εκανε εδω μεσα να πεταμε απο χαρα!
Σε πιστεύω! Η αγάπη και το νοιάξιμο που έχετε για το cockatiel σας είναι ειλικρινές! Βοηθάτε ο ένας τον άλλον και αυτό επιδρά θετικά στην καθημερινότητα και τα συναισθήματα σας! Σας χαίρομαι! Να συνεχίσετε έτσι!

ελπιζω και ευχομαι ολων σας τα φτερωτα φιλαρακια να σφιζουν απο υγεια και να ειμαι ο τελευταιος με τετοια περιπετεια. Δεν αξιζει πρωτιστως για το πουλακι!
Σε ευχαριστούμε θερμά για την τόσο όμορφη και αληθινή ευχή σου! Να είσαι καλά! Αντεύχομαι! 🙂
 
Πολύ όμορφο... Θα το ευχαριστηθεί στα σίγουρα... Μπράβο!
ευχαριστω παρα πολυ να ειστε καλα!
[automerge]1552837567[/automerge]
Χμμμ εσύ είσαι κρυφό ταλέντο, πιάνουν τα χέρια σου!
Πάρα πολύ ωραίο και σίγουρα θα το απολαύσει το μικρό!
Εκμεταλλεύσου το και δίνε του εκει πάνω δραστηριότητες να ασχολείται... Τρύπησε 2-3 πλαστικά καπάκια από αναψυκτικό και δέσε τα με σπάγκο και κρέμασε τα εκεί,θα πάει να ασχολείται.
Επίσης με μανταλάκι πιάσε ένα μπουκετάκι από μπρόκολο ή σπανάκι να τσιμπολογήσει...
Και εκείνο που θα είναι πολύ βολικό πάνω στο σταντ... Είναι το μπανάκι, πιτσίλισε το με δάχτυλά σου ή βαποριζατερ και μετά από λίγο πιστεύω οτι θα αρχίσει τα ακροβατικά, απολαμβάνοντας το μπανάκι του!
τρελεια ιδέα πραγματι οπως το σκεφτομαι θα χρειαστω ενα συμπληρωματικο κομματι για να κρεμασω παιγχνιδι και φαγητο θα το υλοποιησω μεσα στην εβδομαδα. Ευχαριστώ πολυ Βαγγελη!
 
Back
Top