Αναπαραγωγή Εργαλείο Γενετικής για Gouldian Finches

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pantazo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

pantazo

PB Member
Εγγραφή
19 Αυγ 2008
Μηνύματα
213
Πόλη
Καλλιθέα
Αγαπητοί φίλοι, με χαρά σας ενημερώνουμε για την δημιουργία ενός online συστήματος γενετικής για τα Gouldian Finches που ανεβάσαμε εχθές στο GouldianFinch.gr. H ελληνική αυτή προσπάθεια ευελπιστούμε να βρει ανταπόκριση από πολλούς φίλους των gouldian. Ελπίζουμε δε το εργαλείο αυτό να πάρει τη θέση του στο διεθνές διαδύκτιο αντιμετπίζοντας ισάξια τις αντίστοιχες προσπάθειες αλλών φίλων των gouldian από το εξωτερικό.

Η διεύθυνση είναι GouldianFinch.gr - Gouldian Finch, Genetics.

Θα χαρούμε πολύ να ακούσουμε τις απόψεις σας γι' αυτή την προσπάθεια.

Ευχαριστώ

Αντώνης
 
Πολύ καλή εφαρμογή Αντώνη. Το PetBirds στη διάθεσή σου για την ανάπτυξη της εκτροφής αυτών των όμορφων πουλιών.
 
Γενετική Gouldian Finches

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

 
Πραγματικά το απόλυτο εργαλείο για όποιον αναπαράγει εξωτικά πουλιά ! Ενημέρωσα έναν καλό φίλο για την συγκεκριμένη εφαρμογή και ξετρελάθηκε! Σίγουρα θα του φανεί χρήσιμη! Μπράβο παιδιά !

Gouldparade.gif


DSC08479.JPG


DSC08485.JPG


DSC08493.JPG
 
Ευχαριστούμε Αλέξανδρε! )
Πανέμορφα πουλια του φίλου σου!
Ας να κάνει μια παρουσίαση εδώ στο φόρουμ να τα δούμε όλα) Να πει και τις εμπειρίες του με τέτοια είδη όπως star και owl finch.
 
Του έχω μιλήσει για petbirds ότι άνοιξε ξανά, και πιστεύω να μπει στην παρέα μας! Αν θυμάμαι καλά μου είπε ότι έχει profil εδώ !

Η παρουσίαση από τα πουλάκια που εκτρέφει είναι στο blog μου! Τα είχα φωτογραφίσει όταν τον είχα επισκεφτεί για καφεδάκι στο κουμάσι του!

http://gardeli.blogspot.com/2013/10/1592013.html
 
Εργαλείο Γενετικής για υπολογισμό μεταλλάξεις τον απογόνων του ζευγαριού.

Δηλαδή βάζοντας τα χαρακτηριστικά (χρώματα) ενός ζευγαριού gouldians το σύστημα σας βγάζει απάντηση με πιθανούς χρωματικους συνδυασμούς από τους απογόνους που μπορεί να παράγει το συγκεκριμένο ζευγάρι.

GouldGen1.jpg
calculatorgr.jpg


Δηλαδή αν έχετε στόχο να βγάλετε ένα gouldian συγκεκριμένης μεταλλάξεις το σύστημα μπορεί να σας προτείνει χρωματικούς συνδυασμούς των πιθανόν γονιών που μπορούν να παράγουν τη μετάλλαξη που επιθυμείτε.

ReverceGen.jpg
 
Back
Top