Αναπαραγωγή Ερωτήσεις για κλωσσομηχανή τύπου covatutto eco 24

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης sngaara
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

sngaara

PB New Member
Εγγραφή
1 Μαϊ 2009
Μηνύματα
3
Πόλη
Νίκαια
Γεια σας παιδια!
Ενας θειος μου, μου χαρησε μια "κλωσομηχανη" , ειναι η covatutto eco 24 .
Εχω μπερδευτει. Δεν μου εδωσε τα χαρτια της μαζι και ειμαι λιγο μπερδεμενη.
Εψαξα στο ιντερνετ για οδηγιες κτλ... Αλλα βρισκομαι σε αδιεξοδο.
Δεν εχω καταλαβει τελικα ποσες φορες πρεπει να γυρνανε την ημερα; Αλλου για αυτη την μηχανη διαβασα καθε 2 ωρες, κλλου καθε 8 ωρες, κλλου 2 φορες την ημερα. Το παραδοξο ειναι πως σε αυτο με το γυρισμα ανα 2 ωρες (μεχρι και την 18η μερα ολα... αυτο το καταλαβα) βγηκαν 17 στα 19 πουλακια!
Το αλλο που δεν καταλαβα... ειναι ΠΟΣΟ νερο βαζο; ΚΑΙ ΠΟΥ? γεμιζω τον πατο; Εχει και ενα σαν κυβο μεσα στον πατο που φαινεται οτι εκει πρεπει να μπει το νερο... Σε ενα απο τα σαιτ που κοιταξα, ελεγαν πως εβαζαν ενα μεγαλο μπρικι χλυαρο νερο καθε 2 μερες. Παλι μεχρι και την 18η.
Θερμομετρο εχει και ξερω που πρεπει να ειναι η θερμοκρασια.
Για την υγρασια πως θα ξερω;
Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μου, αλλα ηθελα να εχω μια ξεκαθαρη γνωμη απο εσας.
Διαβασα και πολλες παλιοτερες δημοσιευσεις σας, κλλα οι περισσοτερες μιλανε ητε για αλλες μηχανες ή για ιδιοκατασκευες.
Ευχαριστω εκ των προτερων.
 
Το γυρισμα των αυγων πρεπει να γινεται 2 φορες τη μερα πρωι, βραδυ. Πρεπει να εχει παντα νερο ο κυβος που λες, οχι απαραιτητα ζεστο χλυαρο αλλα σε θερμοκρασια δωματιου. Επισης το μεχρι ποτε υα γυρνας τα αυγα εξαρταται φυσικα απο το τι αυγα εχεις τοποθετησει.Αν ειναι κοτας,τα γυρνας πρωι βραδυ για 18 μερες.Αν ειναι αλλου πουλιου,ρωτα με

Εγω με αυτες τις ενεργειες εχω πολυ καλα αποτελεσματα με την ιδια κλωσσομηχανη η οποια ειναι πολυ αξιοπιστη.

Ελπιζω να σε βοηθησα...
 
Ευχαριστω. Τα αυγα για την ωρα θα ειναι απο κοτες Μπραχαμς και μερικα νανακια.
Στην πορεια θελω να δοκιμασω φραγκοκοτες και γαλοπουλες.
 
Τα αυγα φραγκοκοτας θελουν γυρισμα απο την πρωτη μεχρι την 23η μερα και θα εκκολαυθουν την 26η μερα. Τα αυγα γαλοπουλας πρεπει να τα γυρνας απο την πρωτη μεχρι την 26η μερα και θα εκκολαυθουν την 28η,29η μερα.Αν δεν τα γνωριζες ηδη, ελπιζω να σου φανουν χρησιμα.
 
αν ενδιαφερεστε για εκκολαπτικες μηχανες ή πληροφοριες για αυτες δειτε αυτο
toulias-eshop.gr
 
Back
Top