Αναπαραγωγή Ερωτηση για φωλια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα! Σημερα πηγα να προμηθευτω τα χρειαζουμενα απο το πετ, και μεταξυ αλλων μερικες φωλιες μιας και πλησιαζει η ωρα.
Την συγκεκριμενη φωλια της φωτογραφιας, δεν την ειχα ξαναχρησιμοιησει μιας και προτιμω τις εξωτερικες.
Δεν δοκιμασα να την "προβαρω" στο κλουβι, αλλα μου φαινεται λιγο περιεργη, πως εφαρμοζει αφου δεν εχει "δοντακια" να μαγκωσουν στο κλουβι;
Το κομματι αυτο κιολας που θα επρεπε να "σφηνωσει" αναμεσα στα καγκελα, ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο την μεταξυ τους αποσταση.
Ελπιζω να μην ειναι πολυ χαζο αυτο που ρωταω αλλα.. Τα φωτα σας! 😛
 

Συνημμένα

  • rsz_img_20160309_211944_125-1.webp
    rsz_img_20160309_211944_125-1.webp
    47 KB · Προβολές: 47
Εγώ πιστεύω πως η φωλιά είναι ρυχη και οι νεοσσοί έχουν αυξημένο κίνδυνο να πέσουν. Εγώ πρωτιμω το εξωτερικές
 
Εγώ πιστεύω πως η φωλιά είναι ρυχη και οι νεοσσοί έχουν αυξημένο κίνδυνο να πέσουν. Εγώ πρωτιμω το εξωτερικές
Σε βαθος ειναι το ιδιο ακριβως με το "καλαθακι" της εξωτερικης, τουλαχιστον της δικης μου, τωρα που τα βλεπω διπλα διπλα.

Καμοια ιδεα για το πως εφαρμοζει στα καγκελα;
 
Αν δεν κάνω λάθος, αυτό το καλαθάκι τοποθετείται σε εξωτερική φωλιά
 
Και μέσα να την βάλεις, θέλει πλαίσιο νομίζω. Περίμενε κιόλας να σου πουν για σίγουρα τα παιδιά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
καλησπερα η φωλια ειναι για μεσα, αλλα της λειπει κατι αυτο που μπαινει στα καγκελα, τωρα το βαθος ειναι το ιδιο με την εξω, το ξερω γιατι εχω την ιδια και εγω
 
Back
Top