Γενικά Ερώτηση σχετικά με εκτροφέα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eirhnhhd
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

eirhnhhd

PB New Member
Εγγραφή
12 Μαϊ 2020
Μηνύματα
50
Πόλη
Αθήνα
Αυτόν τον εκτροφέα που λέτε κ γω πιστεύω ότι είναι έμπιστος και του είχα στείλει μήνυματα και απάντησε μόνο σε ένα και από τότε που του ξαναεστειλα για να τον ρωτήσω αν έχει τώρα κοκατιλ μικρό κτλ αργεί πολύ να απαντήσει(εδώ κ τρεις μέρες περίπου) ενώ πχ λέει ότι είναι ενεργός. Εσείς ξέρετε αν είναι έμπιστος σχετικά με το αν είναι ΗΜΕΡΟΙ οι παπαγάλοι του;
 
@Tony Forpus δεν ξέρω τώρα πριν λίγο με ρώτησε αν έχω λάβει φωτογραφίες αλλά δεν μου έχουν έρθει. Απλά μερικοί λένε ότι δεν λέει αλήθεια και οι υπόλοιποι λένε ότι και αυτοί έχουν πάρει παπαγάλους από αυτόν και μια χαρά έμπιστος ειναι
 
@Tony Forpus δεν ξέρω τώρα πριν λίγο με ρώτησε αν έχω λάβει φωτογραφίες αλλά δεν μου έχουν έρθει. Απλά μερικοί λένε ότι δεν λέει αλήθεια και οι υπόλοιποι λένε ότι και αυτοί έχουν πάρει παπαγάλους από αυτόν και μια χαρά έμπιστος ειναι

Διαβάσατε το θεμα; Απο διάφορες εμπειρίες ανθρώπων είναι εμφανές ότι ηταν τελείως αναξιόπιστος και τα πουλάκια δεν ήταν ήμερα(ουτε τα μεταχειριστηκε καλά). Αυτός που άνοιξε το θέμα μάλιστα ηταν ευχαριστημένος αρχικά αλλά γρήγορα φάνηκε πώς τον παραπλάνησαν τελείως. Εμένα μου αναβουν λαμπάκια και μόνο απο το πώς ειναι οι αγγελιες του. Απ οτι εχω ακουσει επίσης συχνά θα πει οτι εχει μείνει ενα τελευταίο που τυχαίνει να ειναι το χρώμα που θέλεις ενώ έχει πολλά απλα για να πιέσει να αγοράσεις κλπ, ή οτι ειναι ήμερο αλλά πρέπει να περασουν καποιες μέρες για να μη σε φοβάται(ψεμα, αμέσως ανεβαινουν πανω σου τα ήμερα).
 
Όλοι ξέρουν ποιος είναι αυτός. Και αν είναι έμπιστος η Όχι! Εκτροφέας πάντως δεν είναι! Δεν ειναι γραμμένος σε κανένα σύλλογο εκτροφέων. Ποτέ δεν τον είδαμε σε καμία έκθεση να φέρει πουλιά του... Απλά παίρνει πουλιά αυτά που έρχονται στοιβαγμένα παρανομα από Βουλγαρία και Σλοβακία. Φυσικά άγρια πουλιά που πέρασαν παρανομα τα σύνορα χωρίς ελέγχους. Και τα πλασάρει εδώ και σε πολλές σελίδες ακόμη ως πουλιά εκτροφής του και αποκαλεί τον εαυτό του εκτροφέα! Κανένα από τα πουλιά του δεν είναι ταϊσμενο στο χέρι... Και εγώ μπορεί να θεωρώ τον εαυτό μου αστροναύτη! Τα συμπεράσματα δικά σας. Απλά ήθελε να πουλήσει πουλιά και ήθελε να κάνει διακόσμηση στον εαυτό του
 
Back
Top