Γενικά Εσείς σε ποιο μέρος του σπιτιού έχετε τους παπαγάλους σας;

chrysovalantis

PB New Member
Εγγραφή
10 Απρ 2009
Μηνύματα
72
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σε όλα τα μέλη του φόρουμ. ένα βασικό ερώτημα που μου έχει δημιουργηθεί είναι που θα μπορώ να βάλω το κλουβί με τα πουλιά. Διάβασα ότι τα παπαγαλοειδή παράγουν είτε λίγο είτε πολύ μια πούδρα, πράγμα το οποίο με έκανε να σκεφτώ που θα μπιει το κλουβί. Εσείς σε ποιο μέρος του σπιτιού σας το έχετε;
 
Προσωπικα τα χω στο μπαλκονι. Την πουδρα που λες την βγαζουν τα κοκατιλ και τα κοκατου.Αν δεν σκεφτεσαι κατι απο αυτα τα 2 μπορεις να τα βαλεις και στο δωματιο σου.
 
Στο μπαλκόνι μου λίγο δύσκολο γτ το βράδυ έχει κουκουβάγιες. Για κοκατιλ το σκέφτομαι... Αλλά γενικά είναι υγιεινό;
 
Εφοσον σκεφτεσαι για κοκατιλ το καλυτερο μερος ειναι το σαλονι. Μακρια απο την κουζινα σιγουρα λογω των αναθυμιασεων.
 
Εγω εχω ενα ζευγαρι κοκατιλ αλλα τα εχω μονιμα εξω εκτος απο τις κρυες νυχτες του χειμωνα. Ναι μεν παραγουν την πουδρα αλλα δεν ειναι κ σε τοσο μεγαλο βαθμο! Εκτος βεβαια και αν εχεις χρονια η εποχικη αλλεργια οπως εγω που τοτε ναι, ειναι προβλημα. Το ringneck το εχω παντα μεσα στο δωματιο μου, μαζι κοιμομαστε. Το μοναδικο προβλημα ειναι οτι αρχιζει και φωναζει νωρις και με σηκωνει νωρις-τον αλλαζω αναγκαστικα δωματιο...
 
Εγω μολις βραδιαζει τον βαζω στην τραπεζαρια για να κοιμηθει, την υπολοιπη ημερα τον εχω στην βεραντα!
 
Back
Top