Ετοιμη η ανακαίνηση της έπαυλης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης agnostos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

agnostos

PB New Member
Εγγραφή
24 Μαρ 2009
Μηνύματα
6
Πόλη
Λεμεσός
Χαίρεται ξανά. Ελπίζω όλοι να είναι καλα στην υγεία σας. Έχω τελειώσει επιτέλους την ανακαίνιση της έπαυλης. Ακούω σχόλια :)
 

Συνημμένα

  • user4974_pic8749_1239104619.webp
    user4974_pic8749_1239104619.webp
    39,1 KB · Προβολές: 360
  • user4974_pic8750_1239104619.webp
    user4974_pic8750_1239104619.webp
    41,7 KB · Προβολές: 283
  • user4974_pic8751_1239104619.webp
    user4974_pic8751_1239104619.webp
    51,6 KB · Προβολές: 274
Κωσταντίνε πολύ όμορφη η κατασκευή σου!

Γραψε μας αν θες, τι υλικά χρησιμοποίησες, πόσο χρόνο διέθεσες, και τί έξοδα έκανες.

Είμαι σίγουρη οτι τα κοκατίλ σου θα είναι πολύ ευτυχισμένα στην νεα τους έπαυλη που ειναι γεμάτη παιχνίδια!
 
κωνσταντινε δεν ξερω αν το θες αλλα μετα απο αυτη την κατασκευη το nick name σου (agnostos) δεν θα εχει νοημα εδω μεσα:D

μπραβο, επαγγελματικη δουλεια!
 
Ευχαριστώ πολύ, να είστε καλά. Μόνο η κατασκευή της έπαυλης μου στοίχισε €80 και έγινε με βοήθεια φυσικά. Από κει και πέρα, τα παιχνίδια, τα στίκερς, οι ταΐστρες και η φωλιά μου στοίχισαν άλλα €70 περίπου. Σύνολο πάνω κάτω €150. Χαλάλι όμως, ειλικρινά μόνο να παρακολουθείς την Οικογένεια Χ, πως αντιδρά στο νέο αυτό περιβάλλον, είναι όλα τα λεφτα.
 
Κωσταντίνε, μήπως θα έπρεπε να βαλεις και μερικές πατήθρες και παιχνίδια και στο δευτερο μισό του κλουβιου( στην κατω μεριά);

Διαπίστωσες καποιες ατέλιες ή λάθη κατα την κατασκευή, κατι που θα άλλαζες αν το ξανέφτιαχνες απο την αρχη;:)
 
Νιώθω πως είναι πολύ μακρόστενο. Ίσως αν ήταν να το έκανα ξανά από την αρχή, να μην το έκανα μεγάλο μόνο στο ύψος αλλά και στο πλάτος. Τώρα αυτό με το κάτω μέρος του κλουβιού με προβληματίζει και σκέφτομαι τι να βάλω. Σκέφτηκα για κανένα κορμό, ή κάτι άλλο που να τα κάνει να επισκέπτονται και το κάτω μέρος
 
Κωνσταντίνε δεν είναι μειονέκτημα η ανάπτυξη της κατοικίας καθ'ύψος μιμούμενη τα σχέδια πολυκατοικιών που μένουμε κι'εμείς! Σε όποιο όροφο τους αρέσει θα μεταβαίνουν και θα κατοικούν! Καλορίζικα όλα, να τα χαίρεσαι!
 
μου αρεσει παρα-παρα πολυ! Το ιδιο και στο κοκατιλ σου βλεπω!
αν θες βαλε κυλινδικα κλαδια... Τα τετραγωνισμενα δεν ειναι βολικα για το πουλι!
 
Κωσταντίνε η επισήμανση του Αγγελου είναι πολύ σημαντική. Οι πατήθρες τους πρέπει να ειναι στρογγυλεμένες οπως τα κλαδάκια στη φύση. Έίναι καλύτερα να είναι λεία η επιφάνειά τους για να μην έχει αμυδρές ακίδες που μπορεί να τραυματίσουν τα πόδια του πουλιού. Αν θέλεις μπορείς να βάλεις πατήθρρς διαφορετικού διαμετρήματος για να γυμναζονται τα ποδαράκια τους. Οι πατήθρες μπορεί να είναι ξύλινες ή πλαστικές.
Η ιδέα του κορμού δεν είναι άσχημη, απλά πρέπει να είσαι προσεκτικός για το τί δέντρου κορμό θα βάλεις καθώς καποιοι είναι ακατάλληλοι για τα πουλιά.:)

Μια μπανιέρα στο κατω μερος ( όχι σε μόνιμη βάση) είναι μια καλή επιλογή!
 
θα βάλω και κυκλικά, αλλά εκείνο που με προβλημάτιζε είναι ότι, ο κύριος Χ, παλιά είχε χάσει 2 δάκτυλα από το πόδι του, αφού είχε τυλιχτεί μια κλωστή στα δάκτυλα του. Και με προβλημάτιζε μήπως και θα τον δυσκόλευε το κυκλικό
 
Back
Top