Φροντίδα Ευκαλυπτος σε κλουβι budgies;

anatoly

PB Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2008
Μηνύματα
1.341
γεια χαρα σε ολους!
στο ιντερνετ διαβασα οτι για τα παπαγαλακια ιδανικο δεντρο ειναι ο ευκαλυπτος λογω καταγωγης φυσικα, σκεφτηκα λοιπον να βαλω στο κλουβι που εχω στον κηπο, η απορια μου ειναι να το βαλω μαζι με τη γλαστρα ή να χρησιμοποιησω μονο τον κορμο σαν stand;αν ξερει καποιος κατι σχετικα καθε συμβουλη ευπροσδεκτη
ευχαριστω:)
 
εγω θα ελεγα να βαλει και γλαστρα να το ποτηζεις κιολας.. Εγω το μετανιοσα που δεν εβαλα και γλαστρα με ενα απο αυτα τα ειδη φητων, αλλα εχω βαλει μεσα μια αποξηραμενη αμυγδαλια και τα Lovebirds χαιρονται πολυ και τους αρεσει..
 
Καλη η ιδεα μου στη θεωρια αλλα στην πραξη, δεν...,ρωτησα σε φυτωριο κ απογοητευτηκα, στη γλαστρα ειναι αδυνατον να μεγαλωσει ο ευκαλυπτος κ καθως δεν θα το βλεπει ηλιος ακομη χειροτερα☹, μπορω ομως να παρω να το βαλω σε μεγαλη γλαστρα κ οταν σε 1-2 χρονια καταφερω να κανω την κλουβα που θελω στον κηπο να τον φυτεψω στη γη, υπαρχει κ ποικιλια που δεν παγωνει το χειμωνα για οποιον ενδιαφερεται
 
An thimame kala, den iparxei problima oute gia to potisma oute ti tha gini se 2-3 xronia.

Ta Budgies kanonika exoune katharisi to eykalypto se dio eos tris meres. An to baleis min fefgeis, den iparxei pio oreo theama san ta Budgies pou ksekinisoune na komatiasoune to fyto.


Alexandros
 
Εγω δεν πολυκαταλαβα. Τι να βαλουμε μεσα, κλαδακι η μονο φυλλα; Σκαλιζουν και τον κορμο η θελουν μονο πρασιναδα;
 
Back
Top