Γενικά Εχασα την παπαγαλινα μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης JOHN-33
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

JOHN-33

PB New Member
Εγγραφή
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
8
Πόλη
Χανιά
Στις 19/01/09 χάθηκε από την περιοχή Αναγνώστου Γογονή (Παλιά Ηλεκτρική) ΧΑΝΙΑ-ΚΡΗΤΗΣ
Παπαγάλος 1 χρόνου, κίτρινο, θηλυκό 'Yellow princess'
Σχετικό Video: .
αγγελια σε ΙΝΤΕRNET: ChaniaTown.gr - Χάθηκε Παπαγάλος στην Αναγνώστου Γογονή
ΧΑΘΗΚΕ ΠΑΠΑΓΑΛΟΣ aggelies | μικρές αγγελίες - PoulaTo.Gr
αγγελια σε Xανιωτικα Νεα :
ΧΑΘΗΚΕ στις 19/ 1/ 09 από πε-
ριοχή Αν. Γογονή (παλιά ηλε-
κτρική) παπαγάλος Princes
Yellow κίτρινο θηλυκό με μασίφ
βραχιόλι στο δεξί πόδι και παρα-
καλείται όποιος το βρει να επι-
κοινωνήσει. Αμοιβή 200 ευρώ.

Παρακαλείται όποιος το βρει η ακούσει ότι βρέθηκε ας επικοινωνήσει μαζί μου μεσο msn <email removed>

Θα υπάρξει αμοιβή 200ευρω
Σας ευχαριστώ, Γιάννης
 
Γιάννη ανάρτησες κάποιες σελίδες - αφίσσες με φωτογραφία του παπαγάλου σε κεντρικά σημεία όπως στον Κήπο, στην Αγορά, στα πάρκα που φωλιάζουν πουλιά; Σ'αυτές περιγράφεις το μέγεθος & τα χρώματά του, προσθέτεις και την αμοιβή, και εύχομαι η όλη σου προσπάθεια να έχει αποτέλεσμα να βρεις το Princes Yellow σου!
 
Γιαννη πως εφυγε; Αν ηταν εξημερωμενη και δεν φοβοταν τους ανθρωπους ισως καποιοι στη γειτονια να τη βρηκανε. Ρωτησες κανεναν εκει γυρω;
 
πεδες ναι εβαλα και αγγελιες σε τοπικες εφημεριδες
και αφισσες με φωτογραφια-αμοιβη και σε φιλους-γειτονες
και την ειχα κανα 5μηνο της ειχα μαθει να ανεβενει στα χερια-ωμο
γενικα ηταν αρκετα καλη με τους ανθρωπους!
 
Αστε παιδια και τα εχω ψιλοπαρει με την ολη κατασταση.
Δεν νομιζω να βρεθει η και αν την εχει βρει κανεις δεν θα την δωσει.
Αλλα παντα υπαρχει μια αξια που δεν υπολογιζεται με λεφτα!
 
θυμασε τι λεει το δαχτυλιδι της; Αν ναι ετσι μπορεις να αποδηξεις οτι το πουλι ειναι δικο σου αν καποιος τι βρη και δεν στη δινει...
 
θυμαμαι απο το δαχτυλιδι την ημε/νια μονο αλλα εχει και ενα συμαδακι στη μυτη της.
Αλλα υπαρχουν και τα σχετικα βιντεακια που θα αποδιξουν!
Οπως λεει και η ShadyLady πρεπει να βρεθει πρωτα και μετα
να δω τη πεζει!
 
ενοειτε αυτο...

και μια σχετικη ερωτηση...υπαρχουν δαχτυλιδια που να μπορεις να γραψεις νουμερο τηλεφωνου;
 
Aν υπήρχαν πτηνίατροι στα Χανιά, μήπως μπορούσες να μιλήσεις μαζί τους, για να ξέρουν την περίπτωση, αν αυτός που θα το βρει, τους το πάει! Αλλά τι θα κάνεις που άλλα μέλη μας λένε ότι δεν υπάρχουν ειδικευμένοι!
 
ειδικευμενοι στα πουλια α😀
που τετοια τυχη εδω στα Χανια!
 
παιδια θα περιμενω κανα 10ημερο και μετα μαλον θα παρω κανα αλλο παπαγαλακι και θα ειθελα να μου πειτε για τα conures τη λενε η αν ειναι να παρω ενα ιδιο σαν την ΝΤΟΡΑ ( Princes Yellow );
 
Ενημέρωσε μας αν μπορείς, αν βρήκες τελικά την παπαγαλίνα σου.
Εγώ παιδιά θα διέδιδα ότι το πουλί είναι άρρωστο και χρήζει φαρμακευτικής βοήθειας μήπως και... λέω μήπως... Μου το γύριζαν πίσω... Αν το είχαν πάρει στη γειτονιά..
 
Back
Top