Γενικά Εχασα τον Πελοπιδα μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xamodraki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Xamodraki

PB Member
Εγγραφή
20 Αυγ 2008
Μηνύματα
126
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Σημερα το πρωι τον βρηκαμε ξαπλωμενο μεσα στη φωλια. Τα ειχαμε βαλει φωλια τις 2 τελευταιες μερες και ολα εδειχναν φυσιολογικα και τα πουλια ετοιμα για ζευγαρωμα. Ηταν εντελως ξαφνικο και το πουλι ηταν υγιεστατο και ζωηρο οπως παντα! Δεν ειχε χτυπηματα εκτος απο λιγα ξεπουπουλιασματα που μαλλον τα εκανε το θηλυκο προσπαθωντας να το ξυπνησει, γιατι ηταν κι αυτη μεσα και πεταχτηκε αποτομα απο εναν θορυβο. Το προηγουμενο βραδυ χτυπιοντουσαν και φτεροκοπουσαν μεσα στο κλουβι χωρις προφανη λογο! Δηλαδη τα ακουσαμε και πηγαμε να τα δουμε, φαινοντουσαν καλα, ηταν πανω στις πατηθρες. Δεν ξερω τι συνεβη, παμε να τρελλαθουμε ολη μερα απο την στεναχωρια! Ουτε αρρωστος ηταν, ουτε χτυπημενος! Τι να εγινε; Το θηλυκο ειναι πολυ στρεσσαρισμενο και τρομαγμενο ολη μερα. Κι εγω ειμαι χαλια, κομματια, εχασα το πουλακι μου! Δεν μπορω να συνελθω! Αλλα ακομα δεν καταλαβα τι εγινε! Βοηθηστε με
 
Λυπάμαι πραγματικά για τον Πελοπίδα σου Σταυρούλα! Δηλαδή μόνο φτεράκια βρήκες περισσότερα από τις άλλες μέρες; Κι αυτός ο θόρυβο; Παράξενο και λυπηρό μαζί! Τουλάχιστον ηρέμησε το θηλυκό;
 
Ε οχι και αυτο το κουκλακι...
Τι εγινε σημερα; Τι αλλο θα ακουσουμε;
Δε φανταζεσαι ποσο λυπαμαι. Να τον θυμασαι και να τον αγαπας
 
Λυπαμαι πολυ Σταυρουλα☹ (πραγματικα, τι κακο ειναι αυτο που συμβαινει σημερα!)
 
Λυπαμαι πολυ για το πουλακι σου...
Παιδια ομως αυτο που λεει και η Μαρια ειναι πολυ σοβαρο...
Πολλα πουλια απο το φορουμ ξεψυχησαν σημερα...
 
Λυπάμαι πολύ Σταυρούλα!
Μήπως το τραυμάτισε το θηλυκό; Είδες να έχει κάποιο τραύμα;
 
Δεν πιστευω να τον τραυματισε το θηλυκο. Μονο λιγο ξεπουπουλιασμενο κατω απο το ματι του
 
Σταυρουλα λυπαμαι παρα πολυ! ☹ Μηπως αυτος ο θορυβος ηταν η αιτια; Εννοω μηπως αυτο του προκαλεσε κατι σαν εμφραγμα η οτιδηποτε...
 
Σταυρουλα λυπαμαι παρα πολυ! ☹ Μηπως αυτος ο θορυβος ηταν η αιτια; Εννοω μηπως αυτο του προκαλεσε κατι σαν εμφραγμα η οτιδηποτε...

Ο θορυβος που ακουστηκε το πρωι ηταν η αφορμη για να πεταχτει το θηλυκο μεσα απο τη φωλια. Δεν ηταν κατι το φοβερο, μια καρεκλα συραμε. Ο Πελοπιδας ειχε ηδη πεθανει μεσα στη φωλια απο το προηγουμενο βραδυ. Κι εμεις σκεφτηκαμε οτι απο το βραδυνο τρομαγμα και φτεροκοπημα τους και μετα κατι εγινε. Ισως αυτο να του προκαλεσε κατι σαν εμφραγμα... Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο, παει να σπασει το κεφαλι μου...☹
 
Ο θορυβος που ακουστηκε το πρωι ηταν η αφορμη για να πεταχτει το θηλυκο μεσα απο τη φωλια. Δεν ηταν κατι το φοβερο, μια καρεκλα συραμε. Ο Πελοπιδας ειχε ηδη πεθανει μεσα στη φωλια απο το προηγουμενο βραδυ. Κι εμεις σκεφτηκαμε οτι απο το βραδυνο τρομαγμα και φτεροκοπημα τους και μετα κατι εγινε. Ισως αυτο να του προκαλεσε κατι σαν εμφραγμα... Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο, παει να σπασει το κεφαλι μου...☹

Στο βραδυνο τρομαγμα αναφερομουν κι εγω. Απλα τα συνδυασα λανθασμενα με το θορυβο που ανεφερες.
 
κριμα.. Πολυ λυπαμαι
μπας και εχουμε κανα παπα στο φορουμ να μας κανει κανα ευχελαιο;
 
Λυπάμαι πολύ...☹
Καλά τι γίνεται βρε παιδιά... Τόσες απώλειες... Εχω αρχίσει και τρομάζω...
 
Λυπαμαι πολυ!
Μηπως θα ηταν καλυτερα να επαιρνες ελα αλλο για το θυληκο;
 
Back
Top