Ασθένειες Εχει βραχναδα και σταματησε να κελαηδαει μετα τη πτερορροια.

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης teomat88
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

teomat88

PB New Member
Εγγραφή
10 Φεβ 2015
Μηνύματα
12
Πόλη
Καλαμάτα
τι μπορει να συμβαινει;

τον εχω πιασει και δεν ακουω κατι αναπνευστικο... Του εκανα για ακαρεα για ασθμα αλλα τιποτα δεν αλλαξε
 
Θα πρέπει να του δώσεις χρόνο, δεν μπορεί να κάνεις και πάρα πολλά.
Δεν ξέρουμε τις αιτίες που το προκάλεσαν και αν έχει καλή διάθεση μοιάζει να έχει καλή υγεία, τρώει και είναι κάπως ευδιάθετο θα επανέλθει, γιατί δεν είναι κάτι μόνιμο.
Αν όμως είναι κάτι ποιο σοβαρό... ίσως όχι.
Ίσως μάλιστα να χρειαστεί να βγάλεις κάποιες φωτογραφίες να το δουν όσοι γνωρίζουν... μήπως και βρεθεί τρόπος να επανέλθει.
 
Θα πρέπει να του δώσεις χρόνο, δεν μπορεί να κάνεις και πάρα πολλά.
Δεν ξέρουμε τις αιτίες που το προκάλεσαν και αν έχει καλή διάθεση μοιάζει να έχει καλή υγεία, τρώει και είναι κάπως ευδιάθετο θα επανέλθει, γιατί δεν είναι κάτι μόνιμο.
Αν όμως είναι κάτι ποιο σοβαρό... ίσως όχι.
Ίσως μάλιστα να χρειαστεί να βγάλεις κάποιες φωτογραφίες να το δουν όσοι γνωρίζουν... μήπως και βρεθεί τρόπος να επανέλθει.
θα ανεβασω και βιντεο να ακουσετε πως κανει και φωτογραφιες
 
Αφού λες ακούγεται βραχνός, εμένα το μυαλό μου πάει σε αναπνευστικό θέμα και όχι ακάρεα. Πρέπει πρώτα να γίνει καλά και μετά να το βγάλεις έξω!
 
Τα ακαρεα της τραχειας είναι πολύ σπάνια σε καναρίνι. Πιο πιθανό είναι να έχει αναπνευστικό. Αλλά δικό σου το πουλάκι εσύ κάνεις ότι νομίζεις! Εύχομαι το καλύτερο γι αυτό και να είναι περαστικά του!
 
Back
Top