Αναπαραγωγή Εχω ένα ζευγάρι μπάτζι που εδω και 2 χρόνια δεν ζευγαρώνουν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης birdgirl
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

birdgirl

PB New Member
Εγγραφή
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
73
Πόλη
Αθήνα
Για σας εχω 4 budgies κααι το ένα ζευγάρι δεν εχει ζευγαρωσει ακομα παρολο που το εχω 2 χρονια. Το θυληκο ταιζει στο στωμα το αρσενικο και δεν μπαινουν στην φωλια ομως κρεμονται και χωνουν το κεφαλι μεσα.Α επισης εχουν βαλει ενα κοματι εφημεριδα το οποιο το εκοψαν μονα τους ποτε θα ζευγαρωσουν;
 
Λιγο σπανιο να ταιζει συχνα το θηλυκο το αρσενικο, σιγουρα εναι διαφορετικου φυλου; Εχεις 2 ζευγαρια μαζι στο ιδιο κλουβι; Το κλουβι τι μεγεθος εχει; Βαλε φωτογραφιες απο το ζευγαρι που σε προβληματιζει αν θελεις μια γνωμη για το αν ειναι οντως ζευγαρι. Κοντινες απο το προσωπο τους. 😉
 
Αυτά που σου είπε ο Ανέστης και επίσης μην δίνεις εφημερίδες στα πουλιά μπορεί να αντιμετωπίσεις πρόβλημα λόγω του μελανιού. Λευκά χαρτιά αν θέλεις να παίζουν μ' αυτά. Φωλιά δεν στρώνουν τα budgies, οπότε μην συνδυάζεις στο μυαλό σου το κόψιμο του χαρτιού με την φωλιά. Απλά παίζουν και διασκεδάζουν την ανία τους.
 
Ειναι σιγουρο οτι ειναι ζευγαρι; Τι φωλια τους εχις βαλει; Σε τι συνθηκες ζουν;Βαλε φωτογραφιες με τις μυτες τους να σου πουμε αν ειναι οντως ζευγαρι.
 
Back
Top