Φροντίδα Εχω ενα ringneck, προσπαθω να το εξημερωσω αλλα δε γινεται τιποτα

SAKIS25

PB New Member
Εγγραφή
16 Μαϊ 2009
Μηνύματα
1
Πόλη
Λάρισα
ειμαι πολυ ενθουσιασμενοσ που υπαρχει μια τετοια σελιδα στην ελλαδα και πραγματικα βοηθαει τουσ ιδιοκτητεσ αυτον τον μικρων φιλων, πριν ενα μηνα αγορασα ενα θηλυκο ringneck, προσπαθω να το εξημερωσω αλλα δεν γινετε τιποτα, το κλουβι ειναι αρκετα μεγαλο 1,80 υψοσ και 0.80 πλατοσ , θα ηθελα να μου δωσετε καποιεσ χρησιμεσ συμβουλεσ και αν the πρεπει να το εχω εξω το κλουβι η μεσα στο δωματιο μου; Σασ ευχαριστο πολυ που με ακουσετε! Και σοροι για την λατινικη γραφη αλλα ο υπολογιστησ μου δεν εχει ελληνικα! σασ ευχαριστο και παλι.. :)
 
Νομιζω πως οσο πιο κοντα σε ανθρωπους βρισκεται τοσο πιο ευκολο ειναι να εξημερωθει. Αρα θα σου προτεινα να το εχεις σε μερος που να βλεπει αρκετο κοσμο και σε διαφορες στιγμες, να κινηστε να μιλατε, να τρωτε ωστε να εξοικειωνεται με τον καιρο ολο και περισσοτερο. Δεν ειναι πανευκολο να εξημερωσεις ενα μη "αγριο" πουλι και αλλα δεν ειναι και αδυνατο. Ενας μηνας ειναι ελαχιστος χρονος για ενα νεο, μη εξημερωμενο πουλι στο σπιτι. Ουτε να προσαρμοστει στον τροπο ζωης σας δεν εχει προλαβει. 😉
 
Back
Top