Γενικά Εχω σπουδαια νεα... για αμμο πηγαινα και παπαγαλο πηρα!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης LEOPAS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

LEOPAS

PB Member
Εγγραφή
22 Ιουν 2008
Μηνύματα
251
Πόλη
Αθήνα
γεια :)

Σημερα πηγαινα στο πετ για αμμο αλλα ειδα εναν ζακο και επαθα πλακα! ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΟΥΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΖΑΚΟ ΑΛΛΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ! Ειναι πολυ φιλικος! τον ονομασα Ζηκο ( οχι απο τον ποδοσφαιριστη αλλα απο το Ζακο εγινε Ζηκος

ενα καινουριο μελος στην παρεα.

ειναι ΤΑΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ , μηνων (θα το ψαξω καλυτερα απο το δαχτυλιδι του 😉.

σας ευχαριστω,
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yasmin
Πράγματι βιάστηκες πάρα πολύ. Όπως φαίνεται ήσουν απο πριν αποφασισμένος. Τέλος πάντων, ότι έγινε έγινε. Καλή τυχή σε εσάς και το πουλάκι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yasmin
Να τον χαιρεσαι! Βαλε κ φωτο να τον γνωρισουμε! 🙂
Διαβασε στο φορουμ (κ οχι μονο) σχετικα, υπαρχουν πολλα θεματα! Ευχομαι οτι καλυτερο στη συγκατοικηση! Να σου ζησει!
 
Καλοριζικο και να σου ζησει!
Απο το δαχτυλιδι δεν θα δεις μηνες θα δεις χρονιά!
Πολλα λεφτα για να μην ξερεις ποσο μηνων ειναι...
Ωραιο ονομα 😉Περιμενουμε φωτο...
 
Να σου ζησει!

Να σου ζησει Λεωνιδα και πιστευω οτι θα τα πας μια χαρα μαζι του! Και καλυτερα Ζινταν να τον εβγαζες!:DΝα τον χαιρεσαι φιλαρακι!
 
Ο πετσοπάς είναι εκτροφέας; Ρωτάω γιατί εγώ αν ήμουν εκτροφέας δεν θα έδινα σε πετ σοπ παπαγάλο μου, που μάλιστα τον έχω ταΐσει στο χέρι, χωρίς να με νοιάζει πώς περνάει εκεί και χωρίς να μπορώ να ελέγξω ποιός θα τον πάρει. Πόσο τον πλήρωσες;
 
γεια :)

Σημερα πηγαινα στο πετ για αμμο αλλα ειδα εναν ζακο και επαθα πλακα! ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΟΥΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΖΑΚΟ ΑΛΛΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ! Ειναι πολυ φιλικος! τον ονομασα Ζηκο ( οχι απο τον ποδοσφαιριστη αλλα απο το Ζακο εγινε Ζηκος

ενα καινουριο μελος στην παρεα.

ειναι ΤΑΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ , μηνων (θα το ψαξω καλυτερα απο το δαχτυλιδι του 😉.

σας ευχαριστω,

Να σου ζήσει ο νέος συγκάτικος. Θα πρέπει να εφαρμόσεις όμως Καραντίνα μία αναγκαία ενέργεια πρόληψης μιας και έχεις και άλλα πουλιά στο σπίτι.

Ο πετσοπάς είναι εκτροφέας; Ρωτάω γιατί εγώ αν ήμουν εκτροφέας δεν θα έδινα σε πετ σοπ παπαγάλο μου, που μάλιστα τον έχω ταΐσει στο χέρι, χωρίς να με νοιάζει πώς περνάει εκεί και χωρίς να μπορώ να ελέγξω ποιός θα τον πάρει. Πόσο τον πλήρωσες;

Αρκετοί εκτροφείς δίνουν πουλιά σε καταστήματα. Δεν γίνεται αλλιώς, την στιγμή που ένας βγάζει πχ 40 πουλιά να τα διαθέσει και όλα, κάτι θα του μείνει, κάποιες παραγγελείες μήνες πριν θα έχει, και μέσα σε αυτές και οι παραγγελείες απο το πετ.
 
Ναί βρε Γρηγόρη, συμφωνώ μαζί σου. Άλλωστε αυτό είναι φαινόμενο σε όλα τα πετ σοπ. Όμως δεν πιστεύω οτι ισχύει για μεγάλους παπαγάλους, όπως ζακό, Αμαζονίου ή μακάο, οι οποίοι ούτε αναπαράγονται εύκολα, και φυσικά όταν ο εκτροφέας έχει δώσει εργατοώρες απο τα μερόνυχτά του για να τα ταίζει και να ασχολείται μαζί τους.
Εμένα πάντως μου βρωμάει η υπόθεση "ταϊσμένο στο χέρι, αγορασμένο απο πετ σοπ".
 
αμα του δωσεις χρονο... Θα αναθεωρισεις καθε σκεψει που εχεις γιαυτο το ειδος...
δωστου χρονο και παρε πληρωφοριες απο εδω μεσα... Θα σου χρειαστουν...
σου ευχομαι να εχετε μια πολυ καλη συμβιωση εσεις οι δυο... Και μην ξεχνας ειναι ενα μωρο...
 
Τον δικο μου ζακο τον αγορασα απο πετ σοπ αλλα επειδη με ξερουν και παντα ρωταω,τον εστειλαν απο Ολλανδικο εκτροφειο λιγων εβδομαδων και τα παιδια στο μαγαζι τα ταιζαν ωσπου να διατεθουν. 🙂 Οποιος βεβαια ειχε την εμπειρια ταισματος τα επαιρνε πολυ μικρα εφοσον το επιθυμουσε! Εμεις επειδη δεν ειχαμε εμπειρια τον διαλεξαμε,τον καναμε κρατηση και μολις "απογαλακτιστηκε"πηγαμε και τον πηραμε 😉
 
Να σου ζησει!
Θα 'ταν χαρά μας να μοιραστείς μαζί μας,
τις εντυπωσεις σου για τον Ζήκο και τις αντιδράσεις του,
τις πρώτες σας μέρες που θα περάσετε μαζί.
Περιμένουμε νέα...
 
αυτο ειναι.. Κεραυνοβολος ερωτας...
μπραβο να τον χαιρεσαι και να μας κρατας ενημερους
οσο για τον χρονο που λενε πως δεν εχεις να δεις πως ο καινουργιος φιλος σου θα σε εξαναγκασει να βρεις.. Εχουν τον τροπο τους
 
Kαλορίζικος ο Ζήκος, να τον χαίρεσαι, εύχομαι να συμβιώσει αρμονικά με τη Ροζέλα & την καρδερίνα σου! Περιμένουμε νέα σας, περιγραφές, φωτογραφίες, youtube κλπ!
 
Back
Top