Γενικά Ζακο στην αλλαγή χρόνου

Maria Pap.

PB Member
Εγγραφή
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.066
Πόλη
Αθήνα
Έχω μια απορία, επειδή φέτος για πρώτη φορά θα έχουμε τον African Grey μας σε γιορτές! Σεβόμαστε το ωράριο του ύπνου του αλλά είναι τόσο ευαίσθητος που αν ακούσει να είμαστε ξύπνιοι την Πρωτοχρονιά να φιλιόμαστε, να ανταλλάσουμε ευχές κλπ. Θα φωνάξει κάτω απ'το σεντονάκι του τα ονόματα κάποιων από εμάς, και επιφώνημα απορίας γιατί δε συμμετέχει στην παρέα μας! Όπως κάνει όταν φεύγει κάποιος από το σπίτι ενώ είναι σκεπασμένος για ύπνο! Δηλαδή εμένα δε με χαιρετάς! Και ποιό θα είναι λιγότερο ενοχλητικό γι'αυτόν. Να τον κοιμίσουμε 9:00-9:30 και να του ανοίξουμε όταν θελήσει και μας καλέσει αυτός, ή να τον... κρατήσουμε -εκτάκτως- ξύπνιο; Και αν μου απαντήσετε ΝΑΙ, να συμμετέχει στην γιορτή, άλλη μια ερώτηση: Κομμάτι βασιλόπιττας να του βγάλουμε; Eυχαριστώ!
 
αφου βρε μαρια ειναι ισοτιμα μελη της οικογενειας... Θα πρεπει να
συμετεχουν σε ολα.. Και κοματι θα τους κοψουμε και αν κερδισουν το
φλουρι θα τους παρουμε ενα καινουργιο παιχνιδακι
 
Πολύ σωστό.. Να μείνουν ξύπνια για την αλλαγή του Χρόνου; χεχεχε
 
Εμεις αν μεινουμε στο σπιτι μας και οχι καπου αλλου στην αλλαγη του χρονου σιγουρα θα τον εχω ξυπνιο. Δεν υπαρχει περιοπτωση να κοιμηθει με τοση φασαρια εκεινη την ωρα εξαλλου. Μπορει να κοιμηθει το δεκαωρο του αργοτερα, αν και μια μονο μερα να αλλαξει λιγο το προγραμμα του δεν θα γινει και τιποτα. :)
 
Καλημερα! Και χρονια πολλα σε ολουs! Εγω εαν τον ειχα, για μια φορα το χρονο και ξυπνιοs θα εμενε και μια κομματα πιτα νααα θα ειχε και πανω στο τραπεζι θα τον χορευαμε μεχρι το πρωι... Ε, μετα αs κοιμοτανε οσο ηθελε...
 
Είχαμε και καλεσμένους και το σκεφτόντουσαν να φάνε μη κολλήσουν καμιά αρρώστια.
 
Μου φαίνεται θα του δώσω μια δική του φέτος και θα τον αφήσω να την κάνει όπως θέλει.😛
 
Επι 28 χρονια (τοσο ζησαμε με τον κοκατου μας) οσες φορες καναμε γιορτη στο σπιτι ηταν παντα παρων και το απολαμβανε! Οσο για την βασιλοπιτα, παντα του κοβαμε το κομματι του!
 
Πάντα ολα τα ζωάκια μου είναι ξύπνια στην αλλαγή του χρόνου. Τους κόβω και το δικό τους κομματι βασιλόπιτας και τρώνε και λίγο
 
Οντως.. Τι θα γινει για μια μερα να μεινει ξυπνιος... Ισα ισα θα το χαρει! Δωσε του και βασιλοπιτα αλλα μιας και ειναι ηδη γλυκο φυσηξε την αχνη ζαχαρη μην παθει και κανα ζαχαρο! 😀 Επισης μην τον αφησεις εξω απο τα χαρτια! Θα σας φαει ολους! 😛
 
Back
Top