Αναπαραγωγή Ζεβράκι 10 ημερών έπεσε από τη φωλιά

Fathergkav

PB New Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2020
Μηνύματα
168
Πόλη
Αλιβέρι
Καλημέρα,
Σήμερα βρήκα στον πάτο της ζευγαρωστρα μου ένα από τα μικρά μου ζεβρακια είναι 10ημερων..λογικά θα έπεσε από την φωλιά γιατί μεγαλώνουν τώρα κ στενεύει (Η φωλιά είναι η ψαθωτη) είναι δόξα τον θεό μια χαρά κ κουκλάκι. ❤️️️️ θα ήθελα να ρωτήσω επειδή θα είμαι στην δουλειά κ θα γυρίσω απόγευμα θα είναι επικίνδυνο για τα ίδια αν μου πέσει κάποιο κατω πάλι κ το δω εγώ μόλις σχολασω;
Αυτό που είδα τώρα το πρωί το έπιασα κ το έβαλα μέσα προσεχτικά..
Ευχαριστώ πολυ
 
Εγώ φοβήθηκα να σου πω την αλήθεια μην μου παγώσει.. Έχω πει στην πεθερά μου να τα κοιτάει κ να βγαινει τακτικά έξω για να βλέπει.. αυτή την ενέργεια την έχω κάνει τουλάχιστον ελπίζω να μην ξεχαστει από τις δουλειές.. Αλλος κίνδυνος ξέρεις αν υπάρχει;έχει ψηλό ανοίξει κ τα μάτια του
 
@Stavros εγώ έτσι την εχω20200621_195928_compress5.webp
[automerge]1592932852[/automerge]
@ΜΑΚΡΥΝΕΙΑ δεν έχω σχολάσει ακόμη αλλά ήμουν όλη μέρα σε επικοινωνία με την γυναίκα κ την πεθερά μου κ μου είπαν ότι ευτυχώς ήταν όλα καλα
 
@Tony Forpus ααα τώρα κατάλαβα.. Θα την βάλω αύριο κιόλας το πρωί γιατί μόλις τελείωσα ταισματα κ καθάρισμα κ δεν θέλω να τα ανησυχίσω άλλο γιατί έχει πάει αργά... Όσο για μαλακή τροφή έχω κλασικά βιταμίνες, αβγοτροφη κ δίνω κ αβγο βραστό χωρίς τσόφλι αλλά σήμερα σχόλασα πολύ αργά κ δεν τους έδωσα.. έχεις να μου προτείνεις κάτι αλλο;
 
@Stavros Ναι κατάλαβα κ σε ευχαριστώ πολυ
[automerge]1592940055[/automerge]
@Tony Forpus Ναι χύμα είναι οι βιταμίνες κ κόκκινο χρώμα... Η αβγοτροφη Όχι συσκευασμένα.. έχεις κάποια εταιρία στο νου για να πάρω βιταμινες;
 
Αυτα ειναι μαλακες τροφες αλλα δεν εχουν καμια σχεση με κανονικες αυγοτροφες, ειναι εξαιρετικα χαμηλης ποιοτητας.
Παντα θα παιρνεις συσκευασμενα και επωνυμα.

Σου προτεινω αυτη εδω την καναρινισια, εχει χαμηλο λιπος σε σχεση με αλλες και αυτο την κανει κατάλληλη για τα ζεμπρακια που παχαινουν ευκολα
 
Back
Top