Συζήτηση Άρθρου Ζεμπράκια (Taeniopygia guttata)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης PBCP
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

PBCP

PetBirds Community Project
Εγγραφή
16 Μαϊ 2016
Μηνύματα
260
Γενική συζήτηση σχετικά με το άρθρο "Ζεμπράκια (Taeniopygia guttata)". Ερωτήσεις, πληροφορίες ή διευκρινήσεις που αφορούν στο άρθρο και το περιεχόμενό του.

Άρθρο Ζεμπράκια - Zebra Finches​

 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Eγω θα παρω αυριο με αυτα που διαβασα καταλαβα οτι θα ταιριαξω πολυ με τα ζεμπρακια απο τι στιγμη που τα ειδα ηθελα να τα παρω!
 
Eγω θα παρω αυριο με αυτα που διαβασα καταλαβα οτι θα ταιριαξω πολυ με τα ζεμπρακια απο τι στιγμη που τα ειδα ηθελα να τα παρω!
Καλυτερα να περιμένεις λιγο ακομα. Τα πουλιά αυτη την περίοδο ειναι ταλαιπωρημένα και ευάλωτα σε ασθένειες.Απο Σεπτεμβριο-Οκτώβριο τα πετσοπ κάνουν μεγάλες εισαγωγές με υγειη και πιο "καλα" πουλιά. Εκτος κι αν απευθυνθείς σε ιδιώτη η έμπιστο εκτροφέα.
 
Αρχικά θέλω να σας αναφέρω πως όσοι σκέφτεστε να πάρετε ζεμπρακια είναι μια τέλεια επιλογή για αρχάριους. Από προσωπική εμπειρία έχω να σας πω πως θα τα λατρέψετε μόνο που γεννάνε πάρα πάρα πολύ. Ξεκίνησα την αναπαραγωγή με δυο ζευγάρια και έφτασα τα 23 ζεμπρακια! Εχω χαρίσει σε όλη την γειτονιά!
 
Ενημέρωση άρθρου
  • Η ενότητα αναπαραγωγή γράφτηκε ξανά εξ ολοκλήρου από τον Stavros.
 
Κι εγώ μπορώ να σας επιβεβαιώσω ότι τα ζεμπρακια είναι αξιαγάπητα. Πολύ κοινωνικά. Ένα μήνα τον έχουμε κι τον έχουμε ερωτευτεί. Είναι ένα μικρό παιχνιδιάρικο ζιζανιο
 
Back
Top