Φροντίδα Ζεμπράκι 40 ημερών είναι έτοιμο για υιοθεσία;

Annoula2610

PB New Member
Εγγραφή
4 Νοε 2015
Μηνύματα
30
Πόλη
Ρέθυμνο
Καλησπέρα έχω ένα ζεμπράκι νεοσσο 40 ημερων τρωει μονο του εδω και μια εβδομαδα και το εχω χωριστα απο τους γονεις τους σε ζευγαρωστρα εδω και 5 ημερες γιατι ο αρσενικος ηταν επιθετικος. Το ραμφος του αρχιζει και πορτοκαλιζει απο κατω, δεν εχει κανενα χαρακτηριστικο που να υποδεικνυει οτι ειναι αρσενικο και βγαζει τους ιδιους θορυβους με το θηλυκο, αρα υποθετω πως ειναι θηλυκο και αυτο... Μπορω να το δωσω γιατι το εχω κανονισει να το κανω δωρο!
 
Μπορω να το δωσω γιατι το εχω κανονισει να το κανω δωρο!
Αφού αυτοεξυπηρετείται και αν αυτοί που το πάρουν δεν ενδιαφέρονται για το φύλο, μπορείς. Το ξέρουν ότι θα πάρουν δώρο; Γιατί δεν είναι ικανοί όλοι να φροντίσουν σωστά ένα ζώο που τους χαρίζεται.
 
Αφού αυτοεξυπηρετείται και αν αυτοί που το πάρουν δεν ενδιαφέρονται για το φύλο, μπορείς. Το ξέρουν ότι θα πάρουν δώρο; Γιατί δεν είναι ικανοί όλοι να φροντίσουν σωστά ένα ζώο που τους χαρίζεται.
Θα το δωσω σε μια ξαδερφη μου ειναι δωρο για τα παιδια της και εχουν και αλλα κατοικιδια παπαγαλακια και καναρινι και περιμενουν πως και πως το ζεμπρακι ηταν μαλιστα του αη βασιλη δωρο αλλα καθυστερημενο... Ευχαριστω πολυ!
 
Καλώς να το δεχτούν! Μόλις καταλάβουν το φύλο του μπορούν αν θέλουν να πάρουν το αντίθετο φύλο ώστε να ζευγαρώσουν! 😉
 
Καλώς να το δεχτούν! Μόλις καταλάβουν το φύλο του μπορούν αν θέλουν να πάρουν το αντίθετο φύλο ώστε να ζευγαρώσουν! 😉
Δεν θελουν ζευγαρωμα, θελουν ιδιο φυλο, αλλα θα γινεται να τους δωσω αδερφακι απο επομενη γεννα ιδιου φυλου;θα εχουν θεμα συμβιωσης;
 
Ούτε εγώ πιστεύω θα έχουν πρόβλημα.. Είναι πολύ κοινωνικά και την θέλουν την παρέα ακόμα κι αν είναι ίδιου φύλου. Αρκεί να τους διαθέτουν αρκετό χώρο! 😉
 
Back
Top