Αναπαραγωγή Ζευγάρι Παγωνάτα μαλώνουν, τι να κάνω για να ζευγαρωσουν;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Bigalice
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Bigalice

PB New Member
Εγγραφή
7 Δεκ 2008
Μηνύματα
73
Πόλη
Νέα Πέραμος Καβάλας
καλησπέρα σε όλους
χρονια πολλά
χριστός ανέστη
πάντα με υγεία

Λοιπόν θα μπω στο θέμα πριν μερικές μέρες 3-4 πήρα ένα ζευγάρι "παγωνατα" επιτέλους τα έχω βάλει στην περιστερώνα μου τα έχω ξεχωρίσει από τα αλλα πουλια σε ένα μέρος όμως περίπου 1,60 ύψος k κανένα 1.50 metro φάρδος σαν μια μικρή περιστερώνα
και παρατηρώ ότι δεν κάνουν τίποτα εννοώ δεν είναι ζευγάρι..."διλαδιοταν" ο αρσενικός πλησιάζει τον χτυπάει αυτή k πολλές φορες μαλώνουν τι πρέπει να κάνω για να γίνουν ζευγάρι να τα πάω στα παρατράγουδα στην anita τι να κάνω για πείτε μου παιδιά γιατί θέλω απεγνωσμένα τα κάνω ζευγάρι μήπως ο χορός ο οποιος τα έχω είναι μεγάλος k πρέπει να είναι μαζί σε κλουβί μικρό?

Πειτε Μου Πανταχού περιστεράδες να κάνω κάτι γιατι τα πάγωνάτα τα λατρέυω σαν ράτσα
 
Κώστα ή έχεις δύο αρσενικά ή το θηλυκό είναι ακόμα μικρό και δεν θέλει να ζευγαρώσει ακόμα.
 
δεν ξέρω τι πάιζει κ η θυλικιά την εχω ακούσει να κάνει το γουργουριτό αλλα όταν την πρωτη μερα τα ειχα με τα υπολυπα περιστερια τοτε στην θυλικια πηγεναν τα αρσενικα κ κανανε "καμακι" αρα ειναι θυλικο σωστο. Αν βάλω φώτο θά καταλάβει κάποιος να μού πει;
 
Back
Top