Φροντίδα Ζευγάρι από τώρα στη ζευγαρώστρα λόγω γερακιού.

maritinamou

PB New Member
Εγγραφή
27 Ιουν 2014
Μηνύματα
38
Πόλη
Λεμεσός
Γεια σε ολη την παρεα.
Μπαινω απευθειας στο θεμα. Στο ενα απο τα δυο μπαλκονια (το πιο εκτεθειμενο) τα πουλακια μου δεχτηκαν επιθεση γερακιου κ δυστυχως εχασα ενα μικρο καρδερινοκαναρο. Εκει κοντα ειχα κ μια θηλυκια καναρα την οποια για να σωσω απο νεα επιθεση του αρπακτικου την μετεφερα στο αλλο προστατευμενο μπαλκονι. Ομως λογω ελλειψης χωρου την εχω βαλει στη ζευγαρωστρα μαζι με τον αρσενικο. Φυσικα με το χωρισμα στη μεση ωστε να μη βλεπει ο ενας τον αλλο. Ο αρσενικος μια χαρα. Αδιαφορος. Μολις τελειωσε την πτερορροια του... Η θηλυκια ομως εχει τρελαθει! Ετοιμη για ζευγαρωμα... Επειδη ειναι ακομα νωρις σκεφτομαι μηπως αδικα τα παιδευω τα πουλακια μεχρι αρχες του χρονου που θα ζευγαρωσουν αλλα φοβαμαι να την παω στο αλλο μπαλκονι. Πειραζει να τ αφησω για κανενα τριμηνο δηλαδη διπλα διπλα με το χωρισμα η ειναι κριμα; Πειτε μου τη γνωμη σας
 
Από τη στιγμή που βρίσκονται σε εξωτερικό χώρο, δεν υπάρχει πρόβλημα. Φρόντισε να μην έχουν οπτική επαφή και να μην αφήνεις τα βράδια αναμμένο το φως στο μπαλκόνι.
 
λίγο αργά είδα το θέμα σου αλλά θα σου απαντήσω και αν το δείς. υπάρχουνε προστατευτικά καλήματα μεταλικά για τα κλουβιά που μπένει έξω από το κλουβί και ότι επήθεση και να δεχτείς δεν φτάνουν να σου πειράξουνε τα πουλιά
 
Γεια σε ολη την παρεα.
Μπαινω απευθειας στο θεμα. Στο ενα απο τα δυο μπαλκονια (το πιο εκτεθειμενο) τα πουλακια μου δεχτηκαν επιθεση γερακιου κ δυστυχως εχασα ενα μικρο καρδερινοκαναρο. Εκει κοντα ειχα κ μια θηλυκια καναρα την οποια για να σωσω απο νεα επιθεση του αρπακτικου την μετεφερα στο αλλο προστατευμενο μπαλκονι. Ομως λογω ελλειψης χωρου την εχω βαλει στη ζευγαρωστρα μαζι με τον αρσενικο. Φυσικα με το χωρισμα στη μεση ωστε να μη βλεπει ο ενας τον αλλο. Ο αρσενικος μια χαρα. Αδιαφορος. Μολις τελειωσε την πτερορροια του... Η θηλυκια ομως εχει τρελαθει! Ετοιμη για ζευγαρωμα... Επειδη ειναι ακομα νωρις σκεφτομαι μηπως αδικα τα παιδευω τα πουλακια μεχρι αρχες του χρονου που θα ζευγαρωσουν αλλα φοβαμαι να την παω στο αλλο μπαλκονι. Πειραζει να τ αφησω για κανενα τριμηνο δηλαδη
διπλα διπλα με το χωρισμα η ειναι κριμα; Πειτε μου τη γνωμη σας

Το χωρισμα καλυτερα να ειναι αδιαφανες δηλαδη να μην εχουν ορατοτητα.
 
Το χωρισμα καλυτερα να ειναι αδιαφανες δηλαδη να μην εχουν ορατοτητα.
όχι ρε Ανέστη είναι όπως είναι και το κλουβί κάγκελο, απλά το κρεμάς έξω από το κλουβί και δεν έχει ούτε πόρτες ούτε τίποτε κάγκελο. Δεν έχω φωτογραφία τώρα να σου στείλω να δείς
 
Να το καλύψεις με αδιαφανές υλικό (πλαστικό ή ναύλον) ώστε να μην έχουν καμιά απολύτως οπτική επαφή.

Αυτο εννοουσα. 😉

Ακομη κι ενα χοντρο χαρτονι δεμενο με συρματακια πανω στο καγκελο θα κανει τη δουλεια. Το θεμα ειναι να αποκλεισεις την οπτικη επαφη ωστε να ξεπυρωσει το θηλυκο και να κελαηδαει το αρσενικο σου.
 
Back
Top