Αγορά Ζευγάρι καναρίνια κίτρινους αχάτες

agriniotis6

PB New Member
Εγγραφή
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
96
Πόλη
Αχαρνές
Καλησπέρα.
Εκτρέφει κάποιος από σας το συγκεκριμένο είδος καναρινιού ή να γνωρίζει κάποιον εκτροφέα;
Ενδιαφέρομαι για ένα ζευγάρι.
 
Εκτρέφει κάποιος από σας το συγκεκριμένο είδος καναρινιού ή να γνωρίζει κάποιον εκτροφέα;
Αν δεν σου κάνει κόπο βάλε μια δυο φωτογραφίες για να δούμε για ποιο πράγμα μιλάμε...
 
Αν δεν σου κάνει κόπο βάλε μια δυο φωτογραφίες για να δούμε για ποιο πράγμα μιλάμε...
Αυτό δεν εννοείς;
attachment.php
 
Απέκτησα πριν λίγες μέρες τον παρακάτω κίτρινο αχάτη (πιθανότατα αρσενικός) και αναζητώ το ταίρι του.

12064151_1716310001932260_786499456_n.jpg
20151022_083956.jpg
20151022_084717.jpg
 

Συνημμένα

  • 12064151_1716310001932260_786499456_n.webp
    12064151_1716310001932260_786499456_n.webp
    87,3 KB · Προβολές: 184
Πολύ ιδιαίτερο και όμορφο καναρινάκι! Να το χαίρεσαι και με το καλό να βρεις και νύφη!
 
Να το χαίρεσαι το πουλάκι, δεν είναι αχατης τοπαζιο, ούτε έντονου κίτρινου, οπός το βλέπω πρέπει να είναι αχατης οπαλ μωσαϊκού, οπός και να έχει είναι όμορφο πουλακι. Έχει δακτυλίδι άρα μπορείς να βρεις τον εκτροφεα.
 
Νίκο @agriniotis6 , τελικά αναζητάς ζευγάρι όπως λέει ο τίτλος του θέματος ή ταίρι για το αρσενικό που ήδη απέκτησες;
 
Νίκο @agriniotis6 , τελικά αναζητάς ζευγάρι όπως λέει ο τίτλος του θέματος ή ταίρι για το αρσενικό που ήδη απέκτησες;

Εξακολουθώ να ζητάω ένα ζευγάρι από τα παραπάνω, αν υπάρχει κάποιος που διαθέτει και κίτρινο αχάτη θηλυκό για το αρσενικό που έχω.

Να το χαίρεσαι το πουλάκι, δεν είναι αχατης τοπαζιο, ούτε έντονου κίτρινου, οπός το βλέπω πρέπει να είναι αχατης οπαλ μωσαϊκού, οπός και να έχει είναι όμορφο πουλακι. Έχει δακτυλίδι άρα μπορείς να βρεις τον εκτροφεα.

Το δαχτυλίδι αναφέρει FOI και κωδικό εκτροφέα 308H αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω κάτι στην Ιταλική ομοσπονδία.
Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει κάτι παραπάνω, καλοδεχούμενη η βοήθεια του.
 
Στην σελίδα της FOI,υπάρχει κάποιο σημείο που αν βάλεις τον κωδικό του δακτυλιδιού, σου βγάζει τον εκτροφέα.
Δεν θυμάμαι όμως που ακριβώς είναι.
 

Μου εμφανίζει ένα όνομα FACCHINETTI LUCIANO. Πως μπορώ να μάθω τι πουλιά εκτρέφει;
Μέχρι στιγμής δεν μου έχει κελαηδίσει αλλά απο κάτω μου φέρνει σε αρσενικό. Θα δείξει σε λίγο καιρό που θα εγκλιματιστεί στο νέο του σπίτι.
 
Μου εμφανίζει ένα όνομα FACCHINETTI LUCIANO. Πως μπορώ να μάθω τι πουλιά εκτρέφει;
Μέχρι στιγμής δεν μου έχει κελαηδίσει αλλά απο κάτω μου φέρνει σε αρσενικό. Θα δείξει σε λίγο καιρό που θα εγκλιματιστεί στο νέο του σπίτι.
Ψαχτω λίγο ρωτά στην FOI, κάτι άλλο δεν γνωρίζω. Εμένα μου κάνει για θηλυκό (λείπει ή μάσκα του αρσενικού)
 
Back
Top