Αναπαραγωγή Ζευγάρωμα αχάτη μωσαϊκού με αχάτη οπάλ μωσαϊκού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Alanon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Alanon

PB New Member
Εγγραφή
15 Νοε 2021
Μηνύματα
74
Πόλη
Κερατσίνι
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω την ομάδα αν ζευγαρωσω αρσενικό αχάτη μωσαϊκό με θηλυκό αχάτη μωσαϊκό οπαλ ή και το αντίστροφο τι αποτέλεσμα θα πάρω.
 
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω την ομάδα αν ζευγαρωσω αρσενικό αχάτη μωσαϊκό με θηλυκό αχάτη μωσαϊκό οπαλ ή και το αντίστροφο τι αποτέλεσμα θα πάρω.

Στον παρακάτω πίνακα όπου η μετάλλαξη ΤΟΠΆΖΙΟ βάζεις ΟΠΆΛ ή οποιαδήποτε άλλη...

20.webp
 
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω την ομάδα αν ζευγαρωσω αρσενικό αχάτη μωσαϊκό με θηλυκό αχάτη μωσαϊκό οπαλ ή και το αντίστροφο τι αποτέλεσμα θα πάρω.
Το αποτέλεσμα θα είναι 100% Αχάτες φορείς οπάλ, με οποιονδήποτε συνδιασμό ζεύγους. Φυσικά μωσαϊκού πτερώματος.
 
@mgerom Να ρωτήσω τώρα..Αν έχω καταλάβει καλά..με την επόμενη γενιά,αν ζευγαρώσουν ξανά ενισχύονται οι γραμμές ή όχι?Από όσο ξέρω οπαλ λευκό με αχάτη λευκό , παίρνοντας τους φορείς οπαλ που θα βγουν υπάρχει "βελτίωση".
 
Οι φορείς είναι τις περισσότερες φορές πουλιά εκτός προτύπων. Είναι όμως κατάλληλα εργαλεία για μια συνέχεια που θα "τονώσει" τα γενικά χαρακτηριστικά της μετάλλαξης. Το πόσο και ποιά χαρακτηριστικά θα τονωθούν έχει να κάνει με την γενετική παρακαταθήκη των NORMAL ατόμων που χρησιμοποιήθηκαν.
 
Back
Top