Αναπαραγωγή Ζευγάρωμα καναρινιών ίδιας ράτσας ή όχι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης muthos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

muthos

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2006
Μηνύματα
821
Πόλη
Περιστέρι
εχω ενα αρσενικο καναρινακι το καμπουροτο και σε ενα pet shop που πηγα να βρω μια καναριτσα ιδιου ειδους μου (ειπαι οτι δεν χριαζετε να ειναι το ειδιο ειδος μπωρεις να του βαλεις οποια θελεις) εγω ξερω οτι πρεπει να ειναι το ειδιο ειδος κανω λαθος;
 
Ότι μπορεί να ζευγαρώσει με οποιαδήποτε κανάρα, μπορεί. Ειδικά αν αυτός που το λέει έχει μόνο "οποιαδήποτε κανάρα" να σου πουλήσει. Τώρα, αν πρέπει να ζευγαρώσει ένα καθαρόαιμο πουλί που χρειάστηκε ίσως και 300 χρόνια για να γίνει καθαρόαιμο με μια "οποιαδήποτε κανάρα", είναι στην κρίση του καθενός.

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει.
 
MUTHOS ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ. ΤΟ ΚΑΜΠΟΥΡΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ; Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΟ- ΜΙΣΟ; ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΤΕ ΕΤΣΙ ΕΙΤΕ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΠΕΤΣΟΠΑΣ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΠΕΤΣΟΠ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΧΕΤΟΣ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ.
 
ειναι με δαχτιληδι πρασινο τωρα δεν ξερω αν ειναι καθαροαιμο η μισο μισο αν θες μπωρω να δω τι γραφει
 
ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΛΕΕΙ ΑΡΙΘΜΟ ΕΚΤΡΟΦΕΑ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΥΛΛΟΓΟ
ΚΑΙ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΑΝ
ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ!
 
το ξερω τι σημενουν αυτα που γραφει το δαχτιλιδι θα τα δω και θα τα γραψω να μου πειτε απο που ειναι
 
Back
Top