Αναπαραγωγή Ζευγαρια εξω με 32 βαθμους στην 3η γεννα, υπαρχει προβλημα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kostas.
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kostas.

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουν 2009
Μηνύματα
14
Πόλη
Θεσσαλονίκη
εχω 4 ζευγαρια καναρινια τα οποια εχουν ηδη την τριτη τους γενα(αυγα).. Τα εχω εξω. υπαρχει προβλημα με την θερμοκρασια που φτανει 32 βαθμους;
 
και βεβαια υπαρχει προβλημα τα πουλια καταπονιουνται μπορει και να τα χασεις και πιο πολυ τα θηλυκα
 
φροντιζε να μην εχουνε αμεση επαφη με τον ηλιο ειδικα το μερος της φωλιας και βαζε συχνα μπανακι ακομα και αν υπαρχει κινδυνος να κρυωσουν τα αυγα.η ζωη των πουλιων που ειναι στη ζωη ειναι το πρωτο μελημα. Αν τα μικρα εχουν γεννηθει ισως να μετεφερες και τις ζευγαρωστρες σε σκιερο μερος ή μεσα. Δεν νομιζω να σταματησουν να ταταιζουν λογω αλλαγης θεσης. Αν κλωσσαει βεβαια η μετακινηση εχει ρισκο
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
ειναι αρκετα δυσκολο για τα πουλια αλλα οπως ειπε κ ο Δημητρης φροντισε να μη τα χτυπαει ο ηλιος κ βαλε νερο για μπανιο. Πριν ενα χρονο ακριβως εχασα 3 μικρα για αυτο το λογο αλλα το ζευγαρι μια χαρα... Επισης καλο θα ητανε να μην ειναι σε απνοια(αλλα και τα ρευματα δεν κανουνε καλο ειδικα τα πιο ψυχρα το βραδυ). Παρατηρωντας παντως συχνα εσυ θα κρινεις καλητερα κ θα βγαλεις πιο ασφαλη συμπερασματα για τη πορεια τους
 
παιδια ευχαριστω παρα πολυ

τα πουλια τα εχω σε σκιερο μερος δεν υπαρχει απνοια εκει που τα εχω αλλα ουτε και ρευματα, ας ελπισω λοιπον να πανε ολα καλα παντως οταν ξεκινησε η τριτη γενα δεν ειχε πανω απο 25 βαθμους. τωρα πλεον που ανεβηκε η θερμοκρασια ειμαι λιγο πιο επιφυλακτικος γιατι ειναι στην πρωτη βδομαδα της επωασεις..
 
Back
Top