Ασθένειες Ζευγαρι γιορκσαιρ ειναι λιγο φουσκωμενο, τι να κανω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jenia21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jenia21

PB Member
Εγγραφή
23 Νοε 2007
Μηνύματα
110
Πόλη
Σαλαμίνα
Προσφατα απεκτησα δυο ζευγαρια γιορκσαιρ ενα του 08 και ενα του 09. Το ζευγαρι του 09 ειναι μια καλα μια το βλεπω λιγο φουσκομενο δεν ξερω τι να κανω. Να αναφερω οτι τα πουλια ειναι σε πτερορια δεν ξερω αν εχει σημασια αυτο η αν εχουν καποια ειδικη διατροφη αυτη η ρατσα και μου παρουσιαζουν αυτα τα συμπτωματα.
 
Δαμιανε πιασε τα πουλακια του 09 και δες με το δαχτυλο αν εξεχει η καρινα. Η καρινα ειναι το κοκκαλο που χωριζει το στηθος του πουλιου σε 2 μερη, μιας και αναφερεις οτι τα πουλια φουσκωνουν. Εαν η καρινα εξεχει τοτε εισαι στο αρχικο σταδιο κοκκιδιασης, να προβεις σε αναλογες θεραπειες.
 
καλημερα
διαβασα το ποστ και ενδοιαφερομαι να παρω και γω ζευγαρια yorkshire
τα πηρες απο εκτροφεα; Μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες που μπορω να βρω και τιμες;
ευχαριστω εκ των προτερων
 
Τα πουλια τα πηρα απο φιλο μου εκτροφεα στη Σαλαμινα και τα πηρα 100 ευρω το ζευγαρι.
 
Δαμιανε καλησπερα, ενδιαφερομαι και εγω για γιορκσαιερ. υπαρχει καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας; Ευχαριστω.
 
Δαμιανε πιασε τα πουλακια του 09 και δες με το δαχτυλο αν εξεχει η καρινα. Η καρινα ειναι το κοκκαλο που χωριζει το στηθος του πουλιου σε 2 μερη, μιας και αναφερεις οτι τα πουλια φουσκωνουν. Εαν η καρινα εξεχει τοτε εισαι στο αρχικο σταδιο κοκκιδιασης, να προβεις σε αναλογες θεραπειες.

Εαν η καρινα δεν εξεχει τοτε τι;
 
Back
Top