Γενικά Ζευγαρι μου επεσε κατω

Mithradil

PB New Member
Εγγραφή
22 Απρ 2009
Μηνύματα
151
Πόλη
Κύμη
εχω ενα ζευγαρι καναρινια το ειχα κρεμασμενο στη προκα κ μου επεσαν κατω. Τωρα που τρομαξανε δν προκειται να ξανα ζευγαροσουν;
 
εχω ενα ζευγαρι καναρινια το ειχα κρεμασμενο στη προκα κ μου επεσαν κατω. Τωρα που τρομαξανε δν προκειται να ξανα ζευγαροσουν;

Το πρώτο που θα πρέπει να δείς είναι αν έχουν χτυπήσει τα πουλιά. Για το ζευγάρωμα έτσι και αλλιώς θα τελείωνε με τις ζέστες, απλά κοίτα να είναι καλά τα πουλιά. ΠΟΤΕ πρόκα για το κρέμασμα του κλουβιού, στραβόκαρφο με ούπα, ή βίδα με ούπα ΠΑΝΤΑ.
 
τα πουλια ειναι μια χαρα δν εχουν χτηπησει μονο ο αρσενικος εχει τρομαξει λιγο υπαρχει πιθανοτητα να μην ξανακεηλαδησει;
 
πως διαπιστωνεις οτι ειδικα αυτος ειναι ο τρομαγμενος; Ειναι κατι που εγινε πριν λιγο; αν ναι, τυχον χτυπημα εσωτερικο μπορεςι να "δειξει" και αυριο 😕 . Ελπιζω να πανε ολα καλα. Πιστευω οτι δεν θα υπαρξει προβλημα για αυτο που σε απασχολει.σημασια εχει να ειναι σε πρωτη φαση καλα στην υγεια τους και τα αλλα θα διορθωθουν...
 
καθεται κατω κ φαινεται φοβησμενο εγινε πριν 2 ωρες, μακαρι να ειναι μια χαρα
 
Eγω να σου πω την δικη μου γνωμη, μαλλον εχει χτυπησει ο αρσενικος και κοιταξε μην εχει τιποτα εσωτερικη αιμοραγια ή καποιο μελανιασμα στο δερμα του ή και ακομα μη εσπασε κανενα φτερο ή ποδι. Δες αν παταει τα ποδαρακια του καλα και αν τα φτερα του ειναι ενταξει και οχι κρεμασμενα.
 
μια χαρα ειναι το καναρινι τελικα μονο που ν κεηλαδαει.
θα ξανα κεηλαδησει;
 
Λογικα τρομαξε το καημενο αλλα να ξερεις σιγουρα οτι θα συνελθει και θα ξανακελαηδησει
 
θα ξανακελαιδήσει και εμένα είχε πεσει και είχε τρομάξει, αλλα μετα αρχισε να κελαιδάει και παλι...
 
δεν θυμάμαι ακριβώς αλλα νομίζω 2-3, δεν θυμαμαι και καλα περασε περιπου ένας χρόνος. Αλλα μην ανυσιχείς θα ξανακεάιδίσει τώρα εχει πάθει σόκ γι αυτό δεν κελαιδάει!
 
Back
Top