Αναπαραγωγή Ζευγαρι πρωτο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nikfree

PB Member
Εγγραφή
19 Απρ 2016
Μηνύματα
684
Πόλη
Αθήνα
Screenshot_1.webp
μπαινουμε σιγα σιγα σε προετιμασιες πφφ αν και δεν θα το ζησω φετος εγω προσωπικα θα φροντισω πριν φυγω να ειναι ολα ετοιμα
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε οσους ξεκινησαν και σε οσους θα ξεκινησουν
(ειναι λιγο φουσκομενα γιατι τα κυνηγαγα στα κλουβια να τα πιασω να τα βαλω στη ζευγαροστρα!
 
Με το καλό! Τι διατροφική προετοιμασία θα ακολουθήσεις;

(ειναι λιγο φουσκομενα γιατι τα κυνηγαγα στα κλουβια να τα πιασω να τα βαλω στη ζευγαροστρα!
Προσοχή μην συνεχιστεί αυτό το φούσκωμα! Είναι ανησυχητικό!
 
ΑΝ είναι έτσι όλη μέρα τότε μάλλον είναι αρρωστα.. ειδικά το αριστερό καναρινι..
χμ αν εννοεις το σκουρο ειναι η θυλικια που εχω παει στο γιατρο! Πριν κατι μηνες αυτη που κελαηδουσε δεν ξερω αν θυμασαι
 
χμ αν εννοεις το σκουρο ειναι η θυλικια που εχω παει στο γιατρο! Πριν κατι μηνες αυτη που κελαηδουσε δεν ξερω αν θυμασαι
Εγω Νίκο μου σου λέω τι βλέπω.. αν κάθεται όλη μέρα έτσι φουσκωμενη νωχελικη και γενικά όλη της η στάση δε δείχνει ένα υγιές καναρινι. Και το αρσενικό αλλά όχι τόσο. Θες να μας ανεβάσεις 2 φώτο από τις κοιλιάς το στερνο και τις κουτσουλιες τους;
 
Εγω Νίκο μου σου λέω τι βλέπω.. αν κάθεται όλη μέρα έτσι φουσκωμενη νωχελικη και γενικά όλη της η στάση δε δείχνει ένα υγιές καναρινι. Και το αρσενικό αλλά όχι τόσο. Θες να μας ανεβάσεις 2 φώτο από τις κοιλιάς το στερνο και τις κουτσουλιες τους;
αμε αμε αλλα αυριο ετσι;
 
Εχεις να προτεινεις κατι;
Ναι. Σταδιακή αύξηση της συχνότητας των πρωτεϊνούχων τροφών που δίνουμε και των λαχανικών, φρούτων, βοτάνων που επίσης δίνουμε. Με πιο απλά λόγια σταδιακά και σιγά σιγά κάνουμε τη διατροφή τους πλούσια. Αρχίζουμε και δίνουμε και έξτρα σπόρους. Αλλά από την λιτή διατροφή στοην πλούσια και ανοιξιάτικη, αυτή η μετάβαση πρέπει να γίνει σταδιακά και όχι απότομα.
Προσωπικά την εβδομάδα που διανύουμε δίνω αυγοτροφή 2 φορές την εβδομάδα, λαχανικά΄/βότανα/μήλο 2-3 φορές. Και το ίδιο θα ακολουθήσω και την επόμενη.
Έχω φτιάξει ένα διατροφικό πλάνο έτσι ώστε 1η Απριλίου ιδανικά θα ενώσω τα ζευγάρια μου. Φαντάσου πως με βάση το διατροφικό πλάνο την τελευταία εβδομάδα του Μαρτίου θα δίνω αυγοτροφή μέρα παρά μέρα και έξτρα σπόρους 2-3 φορές την εβδομάδα. :)

Σημερα ειναι καλα κελαιδαει κιολας
Χάνεις κάτι να μας ανεβάσεις μερικές φώτο της κοιλιάς, του στέρνου και των κουτσουλιών τους για να είσαι σίγουρος πως πρόκειται για υγιή καναρίνια; Πως θα προχωρήσεις σε αναπαραγωγή αν δεν είσαι σίγουρος για την υγεία τους;
 
Χάνεις κάτι να μας ανεβάσεις μερικές φώτο της κοιλιάς, του στέρνου και των κουτσουλιών τους για να είσαι σίγουρος πως πρόκειται για υγιή καναρίνια; Πως θα προχωρήσεις σε αναπαραγωγή αν δεν είσαι σίγουρος για την υγεία τους;
εχεις δικιο δεν σας ξεχασα απλα εμπλεξα με την σκυλα μου σημερα
 
Μπορειτε κανονικα να ανεβασετε φωτο παω να τις ανεβασω και δεν με αφηνει ηθελα να ανεβασω και την σκυλιτσα παλι δεν με αφησε! Τι γινετε;
 
Μπορειτε κανονικα να ανεβασετε φωτο παω να τις ανεβασω και δεν με αφηνει ηθελα να ανεβασω και την σκυλιτσα παλι δεν με αφησε! Τι γινετε;
Πιθανόν να είναι μεγάλες σε μέγεθος οι φωτογραφίες και πρέπει να τις κάνεις πιο μικρές...
Δες petbirds.gr/community/threads/Επισύναψη-αρχείου-σε-Μήνυμα.9996/! 🙂
 
Back
Top