Αναπαραγωγή Ζευγαρώματα

konstantinos

PB New Member
Εγγραφή
19 Νοε 2007
Μηνύματα
53
Πόλη
Ορεστιάδα
Καλημέρα, ήρθε και η δική μου ώρα να γράψω για τα δικά μου ζευγάρια, από τα 8 που έχω σύννομο τα δυο ήδη κλωσάνε από 01/04 από 5 αυγά η καθεμιά. Ένα ζευγάρι είναι στο 4 αυγό ίσως και το τελευταίο (έτσι νόμιζα και για τα προηγούμενα), άλλα 2 είναι στο πρώτο αυγό από σήμερα, έχω τις αμφιβολίες για το ένα γιατί δεν είδα καμιά κίνηση ζευγαρώματος ούτε καν «φιλάκια» . Άλλο ένα που είναι σε διαδικασία φωλιάς. Το επόμενο είναι το κόκκινο ζευγάρι μου που σκοτώνετε κάθε φορά που πάω να βγάλω το διαχωριστικό και το τελευταίο δε ξέρω καν αν είναι ζευγάρι, δεν είμαι σίγουρος για το αρσενικό τα χω δίπλα δίπλα και ότι γίνει αν γίνει
 
Καλημερα Κωνσταντινε! Με το καλο να βγουν τα πουλακια σου, να ειναι γερα και να τα χαιρεσαι!
 
Καλή επιτυχία και σύντομα να δούμε φωτογραφίες σου με πάρα πολλά μικρά πουλάκια
 
Σας ευχαριστώ πολύ, αλλά και αποτέλεσμα να μην έχουμε χομπίστες είμαστε δε χάθηκε και ο κόσμος, μ αρέσει που ασχολούμε. Άλλωστε η ζωή μου χωρίς ζώα και πτήνα ειναι κάπως!
 
Καλη επιτυχια! Με το καλο να δεις τους πρωτους νεοσσους!
 
Για πολλους απο εμάς η ζωή χωρίς ζωάκια είναι κάπος.Ας πούμε χωρίς τα πουλια είναι βουβή. Όπως και να έχει καλή επιτυχία με τα ζευγάρια σου και περιμένουμε εξελίξεις.
 
Οπως λέει μια σοφή παροιμία: Κάθε πράγμα στον καιρό του και ο κολιός τον Αυγουστο! Οταν θα είναι η καταλληλη στιγμή θα απολαύσεις και τους απογόνους τους!
 
με το καλο να σκασουν τα αυγα και να βγουν πολλα μικρα και υγειη καναρινακια.
 
καλη επιτυχια σου ευχομαι! Το οτι δεν ειδες να ζευγαρωνουν δεν σημεει οτι δεν ζευγαρωσαν
 
Back
Top