Αγορά Ζητείται για αγορά παπαγαλάκι έως 200€

Nancylovebird

PB New Member
Εγγραφή
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
61
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας παιδιά ελπίζω να με θυμάστε!
Μετά από τόσο καιρό και πολυ σκέψη αλλά ευχομαι για καλο :) πήραμε την απόφαση να πάρουμε καινούριο μέλος στην οικογένεια μας! Διαθέτουμε μέχρι 200€ να βρούμε ένα παπαγαλάκι μωρό! Υποσχόμαστε απέραντη αγάπη και προσοχή προς την ψυχούλα! Ξέρω πολλοί θα πούνε καιρό που διάλεξες τώρα με όλο αυτό που συμβαίνει στην χώρα μας, αλλά δεν χάνουμε την ελπίδα μας πως κάτι θα έρθει στην ζωή μας κι ας υπάρχει αυτή η δυσκολία!
 
Καλησπερα Νανσυ!

Αρχιζεις λιγο αναποδα την αναζητηση του επομενου πτηνου που θα αποκτησεις.
Θα πρεπει πρωτα να εξετασεις ποιο ειδος σας ταιριαζει περισσότερο και μετα προσαρμοζεις και την τιμη!
 
Καλησπερα παιδιά δυστυχώς μετά από ένα θάμα εδώ και 4μηνες είμαι άνεργη δουλεύει μόνο ο σύζυγος μ! Κοιτάξαμε πολυ και θα θέλαμε κάποιο παροτλετ, αγαπορνης, κοκατιλ είδα και ένα και διάβασα πολυ για αυτό όπου λέγεται ροζελα ξέρω πως τα πιο μεγάλα παπαγακια είναι και πιο ακρυβα! Δεν ξέρω από τιμές απλά εγραψα για 200€ γιατί τόσα μπορω να διαθέσω! Σκέφτηκα εσας εδώ και το αναζήτησα εδώ γιατί ξέρω πως θα μου πείτε την γνώμη σας και θα με βοηθήσετε άλλωστε και όταν έχασα την αγάπη μας με στηρίξατε παρά πολυ!
 
Εγω θα σου προτεινα να ξεκινησετε με ενα cockatiel αν σας αρεσει και ως ειδος.
Τα parrotlets δεν προτείνονται σε αρχαριους,θελουν ειδικη μεταχειριση λογω χαρακτηρα.
Τα lovebirds πανε σε ζευγαρακια, οποτε πρεπει να το υπολογισεις και αυτο.
Οσο αναφορα τις ροζελες, δεν ειναι απο τα πτηνα που θα τα εχεις ευκολα στα χερια σου.

Ολα τα ειδη που ανεφερες ειναι μεσα στα χρηματα που υπολογιζεις.
 
Εκτιμώ όλες σας τις απαντήσεις ειλικρινά ήξερα ότι αν γράψω εδώ θα προσέξετε πολύ καλά όσα γράφω και θα απαντήσετε δίνοντας μου βοήθειες και λύνοντάς μου απορίες. Θα διαβάσω προσεκτικά.
[automerge]1586277113[/automerge]
ringneck υπέροχη ράτσα και αυτή, αλλά δεν ξέρω που να αναζητήσω ένα παπαγαλάκι που να απευθυνθώ κάνω αναζητήσεις στο γκουγκλ αλλά δεν βγάζω άκρη. Και δεν θα ήθελα με τίποτα να κάνω μία αγορά από pet.
 
Για την ράτσα μόνκ δεν είχα καθόλου ιδέα πραγματικά απίστευτο το τι μπορείς να μάθεις για τα είδη των παπαγάλων.
[automerge]1586277422[/automerge]
Το θέμα μου αλλά και το άγχος μου είναι για το που θα καταφέρω να βρω ένα τέτοιο πλάσμα!
 
Το θέμα μου αλλά και το άγχος μου είναι για το που θα καταφέρω να βρω ένα τέτοιο πλάσμα!
Το πιο σημαντικο σε μια αγορα ειναι η υπομονη!
Δεν θα βιαστεις να παρεις,θα περιμενεις να βρεθει η καταλληλη περιπτωση!

Αποδασισε το ειδος πρωτα και μετα βλεπουμε τον εκτροφεα!
Για cockatiel ας πουμε υπαρχει ο Ζαχαριας @zack27
 
Παιδιά οι Μονκ δεν είναι αυτοί που έχουν γεμίσει τα πάρκα της Αθήνας;

Ναι. Πράσινο με άσπρο. Υπάρχουν και μεταλλάξεις που μπορείς να βρεις που το πράσινο έχει αντικατασταθεί με μπλε, γκρι, κίτρινο ή τελείως λευκά.
 
Δέχτηκα μια πάρα πολύ όμορφη πρόταση από ένα μέλος εδώ και το χιλιό ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου που θα με εμπιστευτεί και θα μου δώσει ένα από τα παπαγαλάκια του! Προσπάθησα αυτές τις μέρες να διαβάσω για όλες τις ράτσες που είχα στο μυαλό μου και πραγματικά κατέληξα πως ένα παρροτλετ είναι ότι πρέπει! Στην αρχή ήμουν πολύ διστακτική γιατί θα μου θυμίζει και λίγο την αγάπη αλλά όμως τώρα πια είμαι σίγουρη!
 
Κι εμείς ανυπομονούμε να έρθει στα χέρια μας το νέο μέλος και πραγματικά όταν με το καλό μπει στη ζωή μας σας υπόσχομαι πως θα σας τρελάνω στις φωτογραφίες όπως έκανα κ με την αγάπη!
 
Back
Top