Αγορά Ζητούνται για αγορά θηλυκά καναρίνια σε Θεσσαλονίκη και Κιλκίς

Τζουάν

PB New Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
395
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα σας! Μετά από 2 χρόνια αποχής από το φόρουμ και την αναπαραγωγή λόγω θεμάτων οικογενειακών και μετά από την επιμονή των παιδιών λέω να ξεκινήσω ξανά φέτος. Ψάχνουμε λοιπόν αν υπάρχει κάποιος που να έχει μαλινουα θηλυκά ώστε να ζευγαρώσουν τα επί δύο χρόνια μπακουρια μας! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον κόπο σας!
 
Αλλάζω λιγάκι την αγγελία, προσθετω το Κιλκίς μιας που ο σύζυγος δουλεύει εκεί άρα μπορεί να βρω καναρινουλες κι από εκεί! Συγγνώμη αν σας ζαλίζω,ένα μυαλο χειμώνα καλοκαιρι κι εγώ, σήμερα το σκέφτηκα. Αν έχετε και κόκκινες κοπελιές μας ενδιαφέρουν επίσης,θα μπορούσαμε να "παίξουμε" με χρώματα φέτος και κρατάμε την φωνή για του χρόνου!
 
Εύα εδώ στο Κιλκίς δεν γνωρίζω κάποιον να έχει κανάρες Μαλινουά. Θα το έχω στα υπόψη.
Εσύ Γιάννη έχεις κάμια κοπελιά να μας βοηθήσεις να αρχίσουμε;
 
Εύα έχω κρατήσει κάνα δυο κοπέλες αλλά τα δικά μου δεν είναι Μαλινουά. Εγώ έχω κλασικά Τιμπράντο, στο χρώμα των αρχέγονων καναρινιών. Με τα Μαλινουά σου δεν είναι και ότι καλύτερο. Άσε μου κάνα υο μέρες να το δω . Εάν σε ενδιαφέρει κάτι δικό μου, ευχαρίστως.
 
Εύα έχω κρατήσει κάνα δυο κοπέλες αλλά τα δικά μου δεν είναι Μαλινουά. Εγώ έχω κλασικά Τιμπράντο, στο χρώμα των αρχέγονων καναρινιών. Με τα Μαλινουά σου δεν είναι και ότι καλύτερο. Άσε μου κάνα υο μέρες να το δω . Εάν σε ενδιαφέρει κάτι δικό μου, ευχαρίστως.
Εμπιστεύομαι την εμπειρία σου και περιμένω νεότερα!
 
Eυα καλησπερα. Τι κανεις κοριτσι; Εισαι καλα; Σαν εχθες το θυμαμαι που ειχαμε βρεθει και καναμε ανταλλαγη καναρινιων. Μακαρι να ειχα θηλυκα να σου δωσω αλλα δυστυχως κι εγω μονο αρσενικα εχω και ψαχνω νυφες οχι καποιας ρατσας βεβαια ας ειναι και κοινα αλλα κανεις δεν χαριζει πλεον.
 
Eυα καλησπερα. Τι κανεις κοριτσι; Εισαι καλα; Σαν εχθες το θυμαμαι που ειχαμε βρεθει και καναμε ανταλλαγη καναρινιων. Μακαρι να ειχα θηλυκα να σου δωσω αλλα δυστυχως κι εγω μονο αρσενικα εχω και ψαχνω νυφες οχι καποιας ρατσας βεβαια ας ειναι και κοινα αλλα κανεις δεν χαριζει πλεον.
Καλά είμαι! Εσύ πως είσαι; Ίσως άργησα κι εγώ να ρωτήσω τους συμφορουμιτες και να είχαν ήδη ξεκαθαρίσει το κοπάδι τους χαρίζοντας νωρίτερα τις νύφες! Όλα καλά, δεν πειράζει! Στο μεταξύ τα παπάκια μας έγιναν σχεδόν ένα κιλό και τα πήγαμε στο χωριό! Οπότε χόρτασαν μωρα-πουλακια για φέτος τα παιδιά!
 
Αν χρειστειται νύφες για την φετινή σεζόν ενημερώστε με. Μπορω να σας χαρίσω εγω
κ. Παρη καλησπερα.Ισχυει ακομα η προταση σας να μου χαρισετε θυληκο καναρινι οπως μου ειχατε πει; Επειδη ηταν το ολο θεμα με τον κορωνοιο /περιορισμο στο σπιτι κτλ και δεν προλαβατε να μου στειλετε καποιο πουλι, δεν ηθελα βεβαια κι εγω να σας ενοχλησω απλα να ξερω αν ισχυει ακομα η προταση σας. Ευχαριστω.
 
Back
Top