Αγορά Ζητώ για αγορά παπαγάλο Μονκ από εκτροφέα στην Αθήνα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kleos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Kleos

PB Member
Εγγραφή
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
480
Πόλη
Αθήνα
Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συντροφιά του κονιουρου μου (αν εξαιρέσουμε κάποιες φορές που δαγκώνει δυνατά) και για αυτό θα ήθελα και έναν δεύτερο παπαγάλο και σκέφτομαι να αγοράσω από μέλος εδώ (μην αναφέρω ονόματα) παροτλετ η lovebird. Αλλά όμως επειδή είχα και έχω αδυναμία στα μόνκ, αν υπάρχει κάποιος εκτροφέας στην Αθήνα (εκτός από αυτόν στο Φιλοπάππου) θα το σκεφτώ καλά για να αγοράσω σε αυτόν ένα ήμερο σε λίγο καιρό αφού μαζέψω τα χρήματα, το κλουβί πάντως το έχω. Προς το παρόν έχω και δύο κοκατιλ αλλά δυστυχώς αγοράστηκαν άγρια επειδή δεν είχα τις κατάλληλες γνώσεις τότε όταν τα πήρα πως υπήρχαν ημέρα και άγρια και μπορεί να τα δώσω σε έναν οικογενειακό φίλο ο οποίος έχει και μικρά παιδιά. Τέλος πάντων, όποιος γνωρίζει κάποιον καλό εκτροφέα για μόνκ εδώ Αθήνα ευχαρίστως να μου τον προτείνει. Εγώ έχω βρει μόνο στην Ορεστιάδα έναν αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα να το πάρω από εκεί.
 
Καλησπέρα παιδιά, βρήκα έναν εκτροφέα στο fb που εκτρέφει όλα τα είδη μεσαίων και μεγάλων παπαγάλων και έχει και μόνκ που με ενδιαφέρει. Επιτρέπεται να γράψω το όνομα του για να ξέρω αν είναι έμπιστος και αν έχει αγοράσει κάποιο μέλος του φόρουμ από τον συγκεκριμένο; Στα άνω Πατήσια μου είπε πως είναι πάντως.
 
Back
Top