Αγορά Ζητώ να αγοράσω καναρίνια

Kostaskar

PB Member
Εγγραφή
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
526
Γειά σας! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μέσα στον Δεκέμβριο τα παρακάτω καναρίνια :
α) 4 θηλυκά κοινά καναρίνια γεννημένα το 2019
β) 1 θηλυκό κόκκινο λιποχρωμικό καναρίνι γεννημένο το 2019
γ) 1 αρσενικό καφέ φορέα φαιό κόκκινο μωσαϊκό ή αρσενικό φαιό κόκκινο μωσαϊκό καναρίνι, γεννημένο το 2017 - 2019
Όποιος διαθέτει προς πώληση έστω και ένα καναρίνι που πληρεί κάποιο από τα παραπάνω κριτήρια, παρακαλώ ας επικοινωνήσει μαζί μου δημόσια ή με προσωπικό μήνυμα.
Απαραίτητο κριτήριο προκειμένου να προβώ στην αγορά οποιουδήποτε καναρινιού είναι η παρουσία κλειστού δακτυλιδιού στο οποίο θα αναγράφεται το έτος γεννήσεως του πτηνού. Ευχαριστώ.
 
Γράψε και περιοχή...
Επίσης, στα ράτσας που ψάχνεις, ιδιαίτερα στο αρσενικό, δεν λειτουργεί έτσι...
Τώρα με τις εκθέσεις, κοιτάς συμμετοχές και βραβεύσεις, αν σε ενδιαφέρουν, και έρχεσαι εσύ σε επικοινωνία με τον σύλλογο ή τον εκτροφέα...
Κοινά με κλειστό δαχτυλίδι έτους θα βρεις δύσκολα, εδώ οι περισσότεροι δεν βάζουν στις ράτσες...
Κοίτα σε ομάδες του FB, με δική σου ευθύνη...
Θα προσπαθήσω να σου δώσω ένα παράδειγμα για το αρσενικό που ψάχνεις...
 
Γράψε και περιοχή...
Όσον αφορά την περιοχή, μπορώ να τα παραλάβω αυτοπροσώπως από τις παρακάτω περιοχές :
1)Αττική
2)Βόλος
3)Νόμος Αχαΐας
4)Νόμος Αρκαδίας
5)Νόμος Ηλείας
6)Νόμος Αργολίδος
Επίσης, στα ράτσας που ψάχνεις, ιδιαίτερα στο αρσενικό, δεν λειτουργεί έτσι...
Δηλαδή;
 
Έστω ότι σε ενδιαφέρει το D304...
Ψάχνεις στην σελίδα του συλλόγου ή στο fb τον εκτροφέα:

20191126_182345.webp
Τον καλείς στο τηλέφωνο και κανονίζεις...

Αυτά για τις δύσκολες ράτσες...
 
Έστω ότι σε ενδιαφέρει το D304...
Ψάχνεις στην σελίδα του συλλόγου ή στο fb τον εκτροφέα:

View attachment 68530
Τον καλείς στο τηλέφωνο και κανονίζεις...

Αυτά για τις δύσκολες ράτσες...
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! 🙂
 
Όσον αφορά την περιοχή, μπορώ να τα παραλάβω αυτοπροσώπως από τις παρακάτω περιοχές :
1)Αττική
2)Βόλος
3)Νόμος Αχαΐας
4)Νόμος Αρκαδίας
5)Νόμος Ηλείας
6)Νόμος Αργολίδος

Όπα ρε μεγάλε...
Ο Καλλικράτης είσαι;
😀😁😂😃😄😅😆
 
Όπα ρε μεγάλε...
Ο Καλλικράτης είσαι;
😀😁😂😃😄😅😆
Είμαι γιος του ανέμου 🤣😁.
Έχω παντού συγγενείς και φίλους στις παραπάνω περιοχές και έτσι πάω συχνά σε αυτές τις περιοχές 😉
[automerge]1574786344[/automerge]
Κοινά με κλειστό δαχτυλίδι έτους θα βρεις δύσκολα, εδώ οι περισσότεροι δεν βάζουν στις ράτσες...
Καθώς πλέον τα πουλιά έχουν διαμορφωθεί πλήρως υπάρχει περίπτωση κάποιος να με ξεγελάσει δίνοντάς μου καναρίνι μεγαλύτερης ηλικίας, πράγμα το οποίο δεν θα ήταν τόσο εύκολο αν έπαιρνα καναρίνια πριν το φθινόπωρο, όσο δηλαδή ήταν ακόμα στην "εφηβεία". Έτσι δεν το ρισκάρω να πάρω καναρίνια χωρίς δακτυλίδι αυτή την εποχή (ακόμα και κοινά). Φιλικά πάντα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν διαφωνούμε... Λέω πως είναι δύσκολο να βρεθεί κοινό καναρίνι με κλειστό δαχτυλίδι έτους...
Πρέπει να πέσεις σε μερακλή ή σε κάποιον που να είναι σε σύλλογο και να δακτυλιδώνει και τυχόν κοινά που έχει...
 
Δεν διαφωνούμε... Λέω πως είναι δύσκολο να βρεθεί κοινό καναρίνι με κλειστό δαχτυλίδι έτους...
Πρέπει να πέσεις σε μερακλή ή σε κάποιον που να είναι σε σύλλογο και να δακτυλιδώνει και τυχόν κοινά που έχει...
Συμφωνώ και κατανοώ το γεγονός ότι οι περισσότεροι δεν βάζουν σε κοινά καναρίνια δακτυλίδι, εγώ απλά επεξήγησα τον λόγο που επιμένω στα δακτυλίδια.🙂
 
Καλημέρα! Έχω 4 κοινά θηλυκά και 1 χιονέ του 19 όλα αλλα είμαστε μακρυά. Εγώ Θεσσαλονίκη. Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω.
Μάνο, από περιέργεια βάζεις δαχτυλίδια και στα κοινά;
 
Μάνο, από περιέργεια βάζεις δαχτυλίδια και στα κοινά;
Φέτος πρώτη φορά θα βάλω σε όλα τόσα χρόνια δεν έβαζα δαχτυλίδια σε κανένα
[automerge]1574840467[/automerge]
Φέτος πρώτη φορά θα βάλω σε όλα τόσα χρόνια δεν έβαζα δαχτυλίδια
Sorry που πετάγομαι στη συζήτηση... Εγώ βάζω! 😎
Θέλουμε να συμμετέχουμε όλοι ελεύθερα! 🙂
 
Καλημέρα! Έχω 4 κοινά θηλυκά και 1 χιονέ του 19 όλα αλλα είμαστε μακρυά. Εγώ Θεσσαλονίκη. Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω.
Ναι δυστυχώς δεν μπορώ να έρθω Θεσσαλονίκη και είναι πολλές ώρες για να έρθουν μόνα τους μέχρι Πελοπόννησο
 
Παιδιά η αγγελία παγώνει καθώς τα δύο πουλιά για τα οποία έψαχνα ταίρι φούσκωσαν και μόλις έφυγε το κόκκινο 😢. Επίσης βρέθηκαν τα κοινά καναρίνια τα οποία έψαχνα.
 
Back
Top