Αγορά Ζητώ να μου χαρίζουν εναν Παπαγάλο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης RAPHAIL
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

RAPHAIL

PB New Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2009
Μηνύματα
27
Πόλη
Άγιος Νικόλαος
Όποιος θα μου δώσει έναν Παπαγάλο θα τον προσέχω σαν τα μάτια μου, μου αρέσουν πολύ τα ζώα(αλλα να μην είναι προστατευόμενο είδος και να έχει τα κατάλληλα χαρτία)
 
Ραφαήλ, είναι πάρα-πάρα πολύ δύσκολο να σου χαρίσει παπαγάλο, και μάλιστα με χαρτιά. Αν κατάλαβα καλά δεν θέλεις Budgie, κοκατίλ, ΄Lovebird, αλλά μεγάλο παπαγάλο. Αυτά τα είδη είναι ακριβά, και ιδιαίτερα αν έχουν χαρτιά, είναι πανάκριβα. Γιατί να χαρίσει κάποιος ένα τέτοιο πουλί; Αν βρεις παπαγάλο που χαρίζεται, είτε έχει προβλήματα συμπεριφοράς, είτε είναι πολύ άρρωστος.

Επίσης τί είδους παπαγάλο θέλεις; Κάθε είδος έχει διαφορετικές ανάγκες απο τα άλλα, είτε διατροφικές, είτε συναισθηματικές.΄

Επίσης σκέψου τα εξής:
-Πόσο χώρο έχεις;
-Πόσο χρόνο μπορείς να διαθέσεις καθημερινά;
-Πόσο χρήμα μπορείς να ξοδεύεις μόνο για τον παπαγάλο κάθε μήνα;


Πριν πάρεις γενικώς και αορίστως έναν παπαγάλο πρέπει πρώτα να αποφασίσεις ποιό είδος θέλεις, και για ποιούς λόγους το θέλεις. Και όταν αποφασίσεις για το είδος πρέπει πρώτα να ενημερωθείς και να διαβάσεις πολύ για το είδος.
 
παπαγαλος

και παπαγαλακι να ειναι δεν με πειραζει οσο για το χωρο εχω αρκετο τις ωρες που εχω να διαθεσω στα ζώα μου ειναι πολυς μιας και ασχολουμαι και με την αστρονομια
 
και παπαγαλακι να ειναι δεν με πειραζει οσο για το χωρο εχω αρκετο τις ωρες που εχω να διαθεσω στα ζώα μου ειναι πολυς μιας και ασχολουμαι και με την αστρονομια
Μα οι παπαγαλοι δεν ειναι νυκτοβια πουλια;
 
παπαγαλος

Εννοω οτι έχω άλλη την μερα να τη διαθέσω για τα ζώα μου μιας και το βράδυ ασχολουμαι με το χόμπυ μου
 
κι εγω θελω να μου χαρισουν παπαγλο (ή κοκατιλ ή λοβμπιρντ). ι ανταλαζω το καναρινι μου (γκλοστερ) με ενα απο τα δυο.
 
Φιλε Raphail μακαρι να βρεις αλλα το κοβω λιγο δυσκολο, το πολυ πολυ κανενα Lovebird bungie κτλ αν εισαι τυχερος μπορει να σου δωσει καποιος.
Αστρονομια;
Περιμενω σημερα το βραδυ να δω Ανδρομεδα... με τον καινουργιο μου nagler... Καλη τυχη φιλε
 
Back
Top