Ζητώ να μου χαρίσουν Ζητώ να μου χαρίσουν αρσενικό καναρίνι, όχι απαραίτητα ράτσας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toykaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλησπέρα Σταύρο! Έχεις εμπειρία από φροντίδα ενός καναρινιού; Που θα το έχεις, η διατροφή θα παρέχεις κτλ είναι πληροφορίες που θα βοηθήσουν τον φίλο που θα θέλει να σου δώσει ένα καναρίνι, να σε εμπιστευτεί περισσότερο.. 😉
 
Πιστευω οτι ολο και καποιο μελος θα σου στείλει για να μαθει περισσότερα για εσενα και αν σε εμπιστευτει να δωσει καποιο πουλακι :)
Μια απορια που εχω -καθαρα απορια- ειναι γιατι θελεις να σου χαρισουν.
Απλα θελω να πω οτι αν το προβλημα ειναι οικονομικο τοτε πως θα ανταπεξελθεις σε ενα τετοιο χομπυ που συνηθως δινεις παρα παιρνεις.
Δηλαδη μπορει να μην εχεις καποιο κερδος.
Ρωτησα γιατι εγραψες οτι θελεις να ξαναρχισεις το αθλημα :)
Παντως αν το εχεις στην 80αρα ζευγαρωστρα θα περναει ζωη και κοτα. Αυτο ειναι σιγουρο :)
Αν θελεις μπορεις να διαβασεις και τα αρθρα για τα καναρινια, την διατροφη κλπ για να εισαι πιο "ετοιμοπολεμος" :)
 
Οσο αφορα διατροφη καθαριοτητα κλπ τα γνωριζω πολυ καλα..σε παλαιοτερα ποστ μου εαν δειτε εχω κανει και αναπαραγωγη. Οσο αφορα την τιμη δεν ειναι οικονομικο το θεμα. Απλα οπως κ εγω τα ειχα χαρισ ετσι και ζητωω. Εαν υπαρχει παντα καποιος προθμος
 
εαν υπαρχει παντα καποιος προθμος

Κάποιες φορές ζητάς να αγοράσεις και δεν εμφανίζεται κανείς. Πόσο μάλλον να σου χαρίσουν...By the way θέλουμε φωτογραφίες!
 
Απο οτι δειχνει του αρεσε το νεο περιβαλλον κινητικο, κελαιδαει, φωτο δεν μπορω να ανεβασω γιατι ειμαι απο το κινητο και θελει εως 1μβ να 3ιναι οποτε θελουν επεξεργασια
 
Τελικά βρηκα απο ενα φίλο εκτος φορουμ, ενα κοινο καναρινακι..σας ευχαριστω πολυκαι τωρα εχει συνεχεια της ανατροφής του κανακαρι
Για ό,τι χρειαστείς, άνοιξε ένα νέο θέμα σε ποιο σχετικό φόρουμ από αυτό των αγγελιών, για να το συζητήσουμε εκεί.
 
Σας ευχαριστω πολυ ολους και παλι. Ναι επανηλθα και μαλιστα σκεφτομαι να βρω καποια στιγμη και ενα θυληκο.. Να τα εχω μαζι, οχι στο ιδιο κλουβι βεβαιακαι να κανω μια προσπαθεια για γεννα
 
Back
Top