Ζητώ να μου χαρίσουν Ζητώ να μου χαρίσουν κλουβί για budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Athinag
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Athinag

PB New Member
Εγγραφή
3 Σεπ 2014
Μηνύματα
313
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα, βρήκαμε ενα πρασινο budgie στη περιοχη της νεας παραλιας στη θεσσαλονικη. Ξέρω πως υπαρχουν πολλά παπαγαλάκια στο πάρκο του ξαρχάκου αλλά το συγκεκριμένο είναι εξημερωμένο και τρωει από το χέρι μας. Σίγουρα έχει χαθεί. Έχουν αναρτηθεί σχετικές δημοσιευσείς για την ευρεση του ιδιοκτητη αν το ψαχνει κανεις, αλλά δεν έχουμε κλουβί για να μείνει. Προς το παρόν είναι ελευθερο μέσα στο δωμάτιο αλλά ενώ δεν είναι ζωηρό ανησυχώ πολύ αν σφινώσει πουθενά όταν δεν το βλέπουμε. Εχει κανεις καποιο εξτρα κλουβι που το χαριζει;
Θεσσαλονικη

Ευχαριστω πολυ
 
Άγρια στην Θεσσαλονίκη υπάρχουν μόνο ringneck, όπως είπες απο κάπου χάθηκε... Ελπίζω να βρεθεί ο ιδιοκτήτης.
Πρέπει να βρείς ένα κλουβί, δεν μπορεί να μείνει ελεύθερο στο δωμάτιο
 
Αυτο προσπαθω να κανω, ξερετε εκτος του κλουβιου, καποια ομαδα ή καπου που μπορω να μιλησω για να βρουμε τον ιδιοκτητη;
 
Κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη είχε προσφερθεί σε άλλο θέμα να χαρίσει σε κάποιο νεαρό ένα κλουβάκι. Δεν θυμάμαι ποια είναι, ας το πει η ίδια και αν την θυμηθώ θα το αναφέρω κι εγώ.
Να σου ζήσει!
 
Κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη είχε προσφερθεί σε άλλο θέμα να χαρίσει σε κάποιο νεαρό ένα κλουβάκι. Δεν θυμάμαι ποια είναι, ας το πει η ίδια και αν την θυμηθώ θα το αναφέρω κι εγώ.
Να σου ζήσει!
Εγώ Μαράκι μου.. Δεν την έχω πια γι'αυτό και δεν είπα τίποτα!
Σήμερα το πρωί κιόλας την χάρισα σε μια φίλη μου.
Αλλιώς θα έλεγα στην κοπέλα να έρθει να την πάρει.
 
Καλησπέρα, βρήκαμε ενα πρασινο budgie στη περιοχη της νεας παραλιας στη θεσσαλονικη. Ξέρω πως υπαρχουν πολλά παπαγαλάκια στο πάρκο του ξαρχάκου αλλά το συγκεκριμένο είναι εξημερωμένο και τρωει από το χέρι μας. Σίγουρα έχει χαθεί. Έχουν αναρτηθεί σχετικές δημοσιευσείς για την ευρεση του ιδιοκτητη αν το ψαχνει κανεις, αλλά δεν έχουμε κλουβί για να μείνει. Προς το παρόν είναι ελευθερο μέσα στο δωμάτιο αλλά ενώ δεν είναι ζωηρό ανησυχώ πολύ αν σφινώσει πουθενά όταν δεν το βλέπουμε. Εχει κανεις καποιο εξτρα κλουβι που το χαριζει;
Θεσσαλονικη

Ευχαριστω πολυ
Πως θα διαπιστωσεις αν ειναι πραγματικα ο ιδιοκτητης. Αυτο μονο αν εχει καποιο σημαδακι η χαρακτηριστικο το πουλακι! Στην Ελλαδα εισαι που ξαφνικά το πουλι θα βρεθει με 100 ιδιοκτητες!
Η γνωμη μου ειναι αν σε ενδιαφερει πραγματικα η καλη του τυχη και μπορεις φυσικα, κρατησε το μιας και αλλα πουλακια εχεις και γνωσεις προφανως εχεις!👍
 
Back
Top