Αγορά Ζητώ να μου χαρίσουν 2 δαχτυλιδια για lovebirds

Μάγκυ αυτό που ζητάς δεν είναι σωστό, δαχτυλίδια (κλειστά με κωδικο εκτροφέα κλπ.) δεν μπορεί να σου δώσει κάποιος καθώς έτσι δεν θα υπάρχει ιχνηλασιμότητα στο πουλί. Καλύτερα είναι να γραφτείς σε κάποιο σύλλογο και από του χρόνου να παραγγέλνεις τα δαχτυλίδια που σου χριεάζονται.

Φιλικά
 
Δεν χαρίζονται, δεν δανίζονται, δεν είναι σωστό, όπως λέει και ο Θανάσης.
Τα δακτυλίδια φέρουν τα στοιχεία του εκτροφέα. Εκείνος έχει την υποχρέωση να
δώσει απαντήσεις σε τυχόν ερώτηματα που θα προκείψουν για την καταγωγή,
την διαχείρηση, τους εμβολιασμούς, τις αρρώστιες, την διατροφή αλλά και τον χρόνο
ζευγαρώματος και τις ιδιοτροπίες του πουλιού. Μάλιστα αν είχαμε και οργάνωση και
νομοθετικό πλαίσιο και σοβαρότητα όπως άλλες χώρες, αυτά τα δακτυλίδια θα έπρεπε
να δίδονται πολύ προσεκτικά, με διαβεβαιώσεις και διαπιστευτήρια. Τουλάχιστον
ας κρατάμε όσο γίνεται ψηλότερα,έστω και με αυτά τα λίγα μέσα που διαθέτουμε
κάποια σωστά πράγματα, που για όλους μας κάποια στιγμή θα φανούν χρήσιμα.
 
καποιος που εχει εγγραφη και σε συλλγο δενγινετε να ζητισει και δαχτυλιδια που εχουν τα αλλα στοιχεια αλλα με μηδενικο αριθμο εκτροφεα;...
επισης με αυξον αριθμο και χρονολογια μπορεις νομιζω να βρεις και στα πετ σοπ...
το να κανεις εγγραφη για τοσο λιγα μικρα δεν συμφερει... Αν ειχες πολλα και επρεπε να τα ξεχωριζεις τοτε ναι...
 
να σου ζησουν τα μικρα.. Θα συμφωνησω με τον αγγελο. Γιατι δεν πας να αγορασεις σε πετ σοπ ανοιχτου τυπου (θα ειναι και πιο ευκολα στην εφαρμογη, να τους τα βαλεις δλδ). Για λιγα μικρα φανταζομαι οτι απλα θες να τα ξεχωρισεις και απο τις υπολοιπες γεννες οποτε πιστευω ειναι η καλυτερη λυση! 🙂
 
sta pet απαγορεύεται να πουλάνε τα δαχτυλίδια κλειστού τύπου... ώμος στα Pet μπορείς να βρεις τα μηδενικά δαχτυλίδια ανοιχτού τύπου.
 
να ρωτησω κατι t:
ξερει καποιος ποσο κανουν τα ανοιχτου τυπου δαχτηλιδια στα πετ?
 
νομιζω εχω δει οτι μπορεις να παραγγιλεις απο το ιντερνετ, αλλα δεν ειναι σαν αυτα των συλλογων, δεν εχουν αριθμο εκτροφεα...
 
τα δαχτιλιδια δεν τα ηθελα για γεννες
τα ηθελα για να ξεχοριζω το πουλι απο τα αλλα
και εδω στην περιοχη μου δεν πουλανε
παντα για ανοιχτου τυπου μιλαγα
 
Back
Top