Γενικά Ζιζέλ, ένα lovebird 11 μηνών

marinazizel

PB Member
Εγγραφή
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
524
Ειμαι η Ζιζελ ενα lovebird 11 μηνων περιπου και 11εκ. μαζι με την ουρα αλλα εχω ενα κακο οταν με πλησιαζεις εγω τον τσιμπαω! Δεν ξερω εχω συναισθηματα εκεινη την στιγμη φοβος να πω εκνευρισμος να πω δεν ξερω! Αλλα αυτο που ξερω ειναι το οτι τσιμπαω αλλα κατα βαθος μου αρεσουν τα χαδια στο pet shop που ημουν εκει 6 μηνες με χαιδευαν συνεχεια και βεβαιως ειμαι ταϊσμενη στο χερι.Αν ομως θελετε να ειμαι ευτυχισμενη με τα χαδια του ιδιοκτητη μου γραψτε στο παρακατω λινκ: https://community.petbirds.gr/threads/Τι-μπορώ-να-κάνω-για-το-lovebird-μου-που-δαγκώνει.24609/

Να και μια φωτογραφια μου:
marina 108.webp
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Πανέμορφη η Ζιζέλ σου να τη χαίρεσαι, ελπίζω με το καλό να της βρεις και παρέα (ανεξάρτητου φύλου).

Θα μπορούσες να μας πεις για το ιστορικό (διατροφή, αν προέρχεται απο εκτροφέα...)
Επίσης θα χαιρομασταν αν μας έδειχνες το κλουβί και γενικώς το χώρο της.
 
Πανέμορφη η Ζιζέλ σου να τη χαίρεσαι, ελπίζω με το καλό να της βρεις και παρέα (ανεξάρτητου φύλου).

Θα μπορούσες να μας πεις για το ιστορικό (διατροφή, αν προέρχεται απο εκτροφέα...)
Επίσης θα χαιρομασταν αν μας έδειχνες το κλουβί και γενικώς το χώρο της.
Ευχαριστω. Οπως ειπα και στο αρθο την πηρα απο pet shop προσπαθησα να δειξω το κλουβι της αλλα ειναι πολυ μεγαλη η φωτο...
 
δεν ειναι και πολυ καθαρη αλλα ενταξει, κατεβηκε👍rolleyes:
 

Συνημμένα

  • marina 106.webp
    marina 106.webp
    36,6 KB · Προβολές: 52
Μμμμμμ το κλουβακι είναι μικρό χρειάζεται μεγαλύτερο σίγουρα και να αφαιρεθούν οι επιπλέον πατηθρες χρειάζεται μόνο δυο πατηθρες για να πετά. Τι τροφή του δίνεις;
 
ομορφη η φιλενάδα σου, νά' στε καλά και να περνάτε καλά 2 σας :)
όντωσ το κλουβί τηε φιλενάδας σου είναι μικρό και στενάχωρο, για να περάσει καλά χρειάζεται ένα κλουβί 3πλάσιο από αυτό της φωτό. σε μήκος για να πετοβολάει αλλά και σε ύψος, τα lovebirds είναι ακροβατικά πουλιά. Και μην της το παραφορτώσεις κλαδάκια και παιχνίδια, άσε της αρκετό ελεύθερο χώρο. Το πολύ πολύ βάζοντας πατήθρες/αντικείμενα σε "κατάλληλη" θέση να τηε δημιουργήσεις (κατά στρατιωτικό όρο) "στίβο μάχης" ώστε να κινείται περίεργα και να εξασκεί την ευελιξία της 😉
Α, και πού' σαι Μαρίνα, ούτε και σε σένα αρέσει η μοναξιά. Φρόντισε λίγο επί του θέματος και τη φιλενάδα σου :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
απο εκει που το πειρα μου ειπαν οτι ειναι καταλληλο το μεγεθοσ του κλουβιου και απο τι ξερω απο εκει που τα πειρα εχουν εμπειρια στα παπαγαλακια! Και κατι αλλο μακαρι να μπορουσα να περναω καλα μαζι της αλλα δαγκωνει!

Υ. Γ. στη φωτο δειχνει πολυ μικρο το κλουβι αλλα δεν ειναι τοσο μικρο!
👍
 
απο εκει που το πειρα μου ειπαν οτι ειναι καταλληλο το μεγεθοσ του κλουβιου και απο τι ξερω απο εκει που τα πειρα εχουν εμπειρια στα παπαγαλακια! Και κατι αλλο μακαρι να μπορουσα να περναω καλα μαζι της αλλα δαγκωνει!

Υ. Γ. στη φωτο δειχνει πολυ μικρο το κλουβι αλλα δεν ειναι τοσο μικρο!
👍
έτσι είναι καλή μου, και σένα άμα σ'αρχίζανε στα ίδια θα "δάγκωνες"...χαλαρώστε ρε παιδιά, σιγά σιγά 😉
 
προσπαθουμε να γινουμε φιλεσ εμεις οι δυο την μιλαω γλυκα ηρεμα και χωρις αποτομεσ κινησεις! Πιστευω κανω καλα θα δοκιμασω παντως την συμβουλη σου!
 
προσπαθουμε να γινουμε φιλεσ εμεις οι δυο την μιλαω γλυκα ηρεμα και χωρις αποτομεσ κινησεις! Πιστευω κανω καλα
μια χαρά τα πας... Κοπέλα και σύ, κοπέλα και αυτή, γνωριστείτε όπως πρέπει, σιγά σιγά, αυτοί οι κατακούτελοι έρωτες δεν είναι εύκολοι. 🙂
 
εχω εκανα εκεινο με το ρολο υγειας την μπαλιτσα δηλαδη και δεν σταματαει να το παιζει!👍pλες και ειναι ποδοσφαιριστης κανει!😎😉

τον καθρεπτη ετσι κι αλλιως τον βαρεθηκε οποτε δεν πηγαινει για αυτο θα τον βγαλω
 
Back
Top