Γενικά Ζορζ, νυχτεριδα, μπανιο

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
πριν λιγο ειπα να ψακασω τον ζορζ... Το χαρηκε οσο καμια αλλη φορα... Κραμαστηκε για πολυ ωρα αναπωδα στο κλαδι και ζητουσε να τον βρεχω... Οταν σταματισα ηρθε στο μπροστινο μερος του κλουβιου και μου εκανε νοϊμα να παω να τον βρεξω... Εριξα πολυ γελιο...
στη πρωτη φωτο ειναι ο ζορζ σε ρολο νυχτεριδας
στη δευτερη με φοναζει να παω να τον ξαναβρεξω
και μετα τον βλεπετε σε ρολο παπι...
 

Συνημμένα

  • νυχτεριδα.webp
    νυχτεριδα.webp
    59 KB · Προβολές: 132
  • 100_1304.webp
    100_1304.webp
    38,5 KB · Προβολές: 121
  • 100_1305.webp
    100_1305.webp
    51,7 KB · Προβολές: 122
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Αγγελε απιστευτο!Φοβερο
Το απολαμβανει πραγματικα το ατιμουτσικο...😛
 
Βρέθηκε καινούριο υβρίδιο κοκατίλ: Διασταύρωση με γλάρο!
χαχαα!
Καλό ρε! Φαίνεται οτι το καταδιασκέδασε!
 
Φοβερο..Αυτη την περιοδο το χρειαζονται. Κι εμενα οταν ηταν σε περιοδο αναπαραγωγης το ηθελαν οσο ποτε, γιατι προφανως λερωνονται και η ειδικα η θηλυκια που χαλαει το πτερωμα της κατα την περιοδο του κλωσσηματος το τιμαει και με το παραπανω.

Με μετρο ομως γιατι ειναι πολυ επικινδυνο τωρα που χεις νεογεννητα. Εγω θα σου λεγα και το τελευταιο μικρο που θα βγει να κλεισει 10 μερες και μετα βλεπεις. Γιατι αλλιως το ρισκαρεις.

Οι φωτογραφιες παντως φοβερες.
 
ναι αυτο για τα μικρα οτι πρεπει να κλισουν 10 ημερες δεν το ηξερα.. Ευτιχος μπηκε στη φωλια οταν στεγνωσε...
 
ναι αυτο για τα μικρα οτι πρεπει να κλισουν 10 ημερες δεν το ηξερα.. Ευτιχος μπηκε στη φωλια οταν στεγνωσε...

Δεν ειναι σιγκεκριμενα 10 μερες. Μπορει να ναι και παραπανω.Απλα καλοε ιναι να τηρειται για να μην θετονται τα μικρα σε κινδυνο.

Σημερα εκαναν και τα δικα μου κοκατιλ για πρωτη φορα μπανιο. Ειδικα ο αρσενικος που το συχενοταν δεν το πιστευα οτι εκανε..🙄
 
Άλλο ένα παπαγαλάκι που στην προηγούμενη ζωή του ήταν... Πάπια!:D Πρέπει να κάνουν παρέα με τον Ρόκο που κάνει και βουτιές με το κεφάλι! Τότε είναι που δεν θα βγαίνουν από το νερό! Να τον χαίρεσαι Άγγελε! 🙂
 
Πολυ χαριτωμενος ο ζωρζ αγγελε ειναι απιθανος!
 
σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια!
λευτερη τον ροκο τον περιμενουμε για διακοπες... 😀
και γιαννη..σου στελνω τα μετρα για τη στολη.. Ερχονται και αποκριες... 😀
 
Back
Top