Γενικά Ζουν δύο αρσενικές πέρδικες τσούκαρ με μία θηλυκή;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ZAXOS1967
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ZAXOS1967

PB New Member
Εγγραφή
6 Ιουλ 2019
Μηνύματα
57
καλησπερα απο κρητη. Εχω μια περδικα Τσουκαρ που την εχω μεγαλωσει εγω και μου δινει αυγα εδω και 1 μηνα περιπου.Αγορασα απο καταστημα ενα ακομη ζευγαρι και τα εχω ολα μαζι σε ενα κλουβι. Η αγορα εγινε πριν 15 μερες.Αυγο ακομη δεν πηρα. (απο την αγορασμενη θηλυκια)Που και που ακουω "αγαπες"μεσα στο κλουβι απο τον περδικο. Η ερωτηση μου ειναι Βλεπω οτι στο αγορασμενο ζευγαρικαι τα 2 πτηνα εχουν κοτσι στο ποδι. Υπερχει περιπτωση αν την πατησα να ζουν αρμονικα 2 αγορια με 1 κοριτσι ολα μαζι; Γιατι τσακωμους δεν εχω. Ολα ειναι ηρεμα. Και κατι ακομη.Αν ειναι τελικα 2 τα κοριτσια και 1 αγορι,ζουν ολα μαζι σε ενα κλουβι; Ευχαριστω και συγμωμη αν κουρασα.
 
Δεν ειχα ποτε περδικες αλλα απο οτι εχω διαβασει και εχω δει στην φυση θα προσπαθησω να δωσω μια απαντηση. Για το ενδεχομενο των δυο θυλικων με ενα αρσενικο δεν θα εχεις προβλημα αφου και στην φυση συχνα τα θυλικα μαζευονται κατα την αναπαραγωγη φροντιζοντας απο κοινου τα περδικοπουλα. Αν ομως ειναι δυο αρσενικα θα ταν καλυτερα να τα χωριζες καλου κακου ή να γυριζες το ενα πισω...
 
Σε ευχαριστω για την απαντηση. Εχω ακουσει και εγω την ιδια αποψη. Οχι 2 αρσενικα σε ενα κλουβι.Απλα μου περασε ή ιδεα αν μια στης 100 μου εδωσαν 2 αρσενικα. Οποτε προχωραμε και βλεπουμε. Τωρα γιατι σταματησε η δικια μου τα αυγα αυτο μπορει να ειναι στην φυση της και να ξανα αρχισει σε λιγο καιρο. Θα ενημερωσω τους φιλους της ομαδας. Ευχαριστω.
 
Εαν εχει κοτσι στο ποδι τοτε ειναι αρσενικο... Θυλικα μαζι δεν εχουν προβλημα... Τα αρσενικα υπαρχει περιπτωση να τσακωθουν σε περιοδο αναπαραγωγης... Εγω ειχα 3 θυλικες με ενα αρσενικο στην ιδια κλουβα αλλα ποτε 2 αρσενικους μαζι...
 
Back
Top