Αναπαραγωγή Ηλικία ανεξαρτητοποίησης Budgie

lost_beauty

PB New Member
Εγγραφή
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
87
Πόλη
Τρίκαλα
Γεια σας παιδια! 🙂Με μεγαλη μου χαρα ανακοινωνω οτι ο νεοσσος μπατζι ειναι 22 ημερων και ολοιδιος η μανα του😛, κιτρινος με μαυρες πιτσιλιες. Μηπως ξερετε σε τι ηλικια περιπου θα βγει απ'τη φωλια;Και ποσο καιρο μετα θα το ταιζουν στον πατο του κλουβιου;Ρωταω για να δω ποτε πρεπει να παρω καινουριο κλουβι...Α ειναι αναγκαιο να το βαλω χωριστα;Θα το διωξουν με τσιμπιες διαφορετικα☹ ε;
 
Αν δεν ετοιμαστούν για άλλη γέννα μπορεί να μην τον διώξουν με τσιμπιές.. Εγώ είχα αρκετές γέννες Budgies στο παρελθόν και δεν ήμουν ιδιαίτερα ενημερωμένη. Μόνο μια φορά τσίμπησε η μάνα το μικρό και αυτό γιατί ακριβώς ήταν ο μικρώτερος νεοσός μιας γέννας και έμεινε λίγο παραπάνω στη φωλιά ενώ αυτή έκανε άλλα αβγά.. Αλλά έχει να κάνει και με το πουλί! Η δικιά μου ήταν από τις πολύ στοργικές μάνες θεωρώ..
 
Πριν λιγες μερες ηταν ετσι!:D
 

Συνημμένα

  • DSC00530.webp
    DSC00530.webp
    54 KB · Προβολές: 87
  • DSC00521.webp
    DSC00521.webp
    49,4 KB · Προβολές: 78
Περιπου στις 30 με 35 μερες θα γινει ανεξαρτητο, παντως για καλο κ για κακο εσυ να τα παρατηρεις σε περιπτωση που ζευγαρωσουν κ θελει η θυληκια να ξαναγεννησει
Πριν αποφασισεις να το βαλεις σε αλλο κλουβι βεβαιωσου οτι μπορει να φαει μονο του
 
Χτες τα είδα να ζευγαρώνουν 3 φορές, σήμερα καμία... Με έχουν μπερδέψει..
 
Back
Top