Βότανα Η Αμαμελίδα είναι ασφαλής; (Αμαμελίς)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εσύ πια ξεπέρασες και εμένα! Που το ανακάλυψες αυτό το φυτό; ασφαλές είναι, μπορούν να φάνε τους καρπούς της. Το έχεις βρει κάπου Εύα;
0
Στο ίντερνετ καλέ! 😂
Το βρήκα αποξηραμένο σε ένα μαγαζί... Και επειδή είδα οτι έχει πολλές καλές ιδιότητες, είπα να ρωτήσω για να αγοράσω.
 
Ναι μπορείς να το δώσεις. Στη φύση τα πουλιά τρέφονται συχνά με αυτό. Τελευταία προσπαθώ να βρω εχινάτσια αποξυραμένη αλλά δεν έχω επιτυχία. Έχει πολλές ιδιότητες και και οι σπόροι της είναι ιδιαίτερα θρεπτικοί για τα πουλιά, ιδικά για τα ιθαγενή και τα καναρίνια. Τα αποξηραμένα βότανα πως τα δίνεις Εύα; Σκέτα;
 
Στο ίντερνετ καλέ!
Στο ιντερνετ είδα και εγώ οτι το χρησιμοποιούσαν οι μπαρμπάδες μας οι ινδιάνοι Τσερόκι,Ναραγκάνσετ, Πεκουότ,Ιροκουά (Μοικανοί,Ονέιδα,Ονοντάγκα,Καγιούγκα,Σενέκα),Μοχόκ, Ντελαουέρ και πολλοί άλλοι, άρα υποθέτω οτι μπορείς και εσύ.
Γενικά εμπιστεύομαι τον πολιτισμό τους.
 
Ναι μπορείς να το δώσεις. Στη φύση τα πουλιά τρέφονται συχνά με αυτό. Τελευταία προσπαθώ να βρω εχινάτσια αποξυραμένη αλλά δεν έχω επιτυχία. Έχει πολλές ιδιότητες και και οι σπόροι της είναι ιδιαίτερα θρεπτικοί για τα πουλιά, ιδικά για τα ιθαγενή και τα καναρίνια. Τα αποξηραμένα βότανα πως τα δίνεις Εύα; Σκέτα;
Εχινάκεια αγοράζω... Την τρώνε πάρα πολύ...
Τα δίνω σκέτα σε μπολ και πάνω από σαλάτες πους τους φτιάχνω...
 
Στο ιντερνετ είδα και εγώ οτι το χρησιμοποιούσαν οι μπαρμπάδες μας οι ινδιάνοι Τσερόκι,Ναραγκάνσετ, Πεκουότ,Ιροκουά (Μοικανοί,Ονέιδα,Ονοντάγκα,Καγιούγκα,Σενέκα),Μοχόκ, Ντελαουέρ και πολλοί άλλοι, άρα υποθέτω οτι μπορείς και εσύ.
Γενικά εμπιστεύομαι τον πολιτισμό τους.

Δημητριε πες μας και ονομασιες απο τα Parotlet του μπαρμπα Τσεροκι
 
Καλύτερα να μην δώσεις. Δεν βρίσκω 100% εάν είναι ασφαλής ή όχι για τα πουλιά. Υπάρχουν ένα σωρό άλλα βότανα που είναι θρεπτικά για τα πουλιά.
Εχω δώσει μερικές φορές... Σε αποξηραμένη μορφή... Είναι οκ...
 
Καλύτερα να μην δώσεις. Δεν βρίσκω 100% εάν είναι ασφαλής ή όχι για τα πουλιά. Υπάρχουν ένα σωρό άλλα βότανα που είναι θρεπτικά για τα πουλιά.


Ευχαριστώ
[automerge]1565084183[/automerge]
Εχω δώσει μερικές φορές... Σε αποξηραμένη μορφή... Είναι οκ...


Ευχαριστώ
[automerge]1565084207[/automerge]


Ευχαριστώ
 
Back
Top