Αναπαραγωγή Η Λίνα μου νομίζω πως βρίσκεται σε οιστρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lina

PB Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2016
Μηνύματα
526
Πόλη
Ιωάννινα
Γειά σας παιδιά. Πότε δεν παύουν οι απορίες. Λοιπόν έχω την εντύπωση πως η Λίνα βρίσκεται σε οίστρο η μαλον ετοιμάζετε να γεννήσει. Έχει αρχίσει να σκίζει ότι χαρτί βρει καθώς και το χαρτί που έχω στον πάτο του κλουβιού. Το θέμα είναι πως φέτος είναι κ ο ody αν κ δεν νομίζω να έχουν κάνει κάτι μεταξύ τους. Αυτός την κυνηγάει ερωτικά αλλά από όσο έχω δει αυτή δεν τον αφήνει να την πλησιάσει. Μόνο το βράδυ κοιμούνται δίπλα δίπλα. Τώρα τι να κάνω να της βάλω φωλιά η όχι. Σκέφτομαι από την άλλη μήπως χωρίς φωλιά της περάσει και δεν γεννήσει. Ενώ βάζοντας φωλιά την αναγκάσω σε εισαγωγικά να γεννήσει. Αν είναι ενσπορα θα ήθελα. Αλλά ασπορα είναι κρίμα να μπει σε ταλαιπωρία φυσικά ξέρω από προηγούμενες φορές ότι δεν γίνεται πάντα να το αποφύγουμε. Πείτε μου ρε παιδιά κ εσείς την γνώμη σας τι να κάνω με την φωλιά τελικά. Υπάρχει λέτε περίπτωση να έχουν κάνει κάτι χωρίς να το δω κ παρότι η Λίνα δείχνει πως δεν τον θέλει;
 
Αν δεν θέλεις γεννητούρια δεν βάζεις φωλιά, αν θέλεις κι είσαι έτοιμη για τα παρελκόμενα διαβάζεις για κατάλληλες φωλιές και βρίσκεις ή παραγγέλνεις. Ζουν στο ίδιο κλουβί; Το κλουβί είναι αρκετά μεγάλο να φιλοξενήσει οικογένεια; Έχει βοηθητική πόρτα για φωλιά;

... Υπάρχει λέτε περίπτωση να έχουν κάνει κάτι χωρίς να το δω κ παρότι η Λίνα δείχνει πως δεν τον θέλει;
Τώρα αυτό μόνο χαρτορίχτρα μπορεί να μας το απαντήσει.:D Γενικά πάντως ένα δεμένο ζευγάρι δεν ζευγαρώνει στα κρυφά. Θα το πετύχαινες σίγουρα κάποια φορά ή έστω θα άκουγες τους ήχους που κάνουν.
 
Αν δεν θέλεις γεννητούρια δεν βάζεις φωλιά, αν θέλεις κι είσαι έτοιμη για τα παρελκόμενα διαβάζεις για κατάλληλες φωλιές και βρίσκεις ή παραγγέλνεις. Ζουν στο ίδιο κλουβί; Το κλουβί είναι αρκετά μεγάλο να φιλοξενήσει οικογένεια; Έχει βοηθητική πόρτα για φωλιά;


Τώρα αυτό μόνο χαρτορίχτρα μπορεί να μας το απαντήσει.:D Γενικά πάντως ένα δεμένο ζευγάρι δεν ζευγαρώνει στα κρυφά. Θα το πετύχαινες σίγουρα κάποια φορά ή έστω θα άκουγες τους ήχους που κάνουν.
[automerge]1547330721[/automerge]
Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να πω ότι είναι δεμένο ζευγάρι. Απεναντίας θα έλεγα. Ζουν μεν στο ίδιο κλουβί χωρίς προβλήματα κ τσακωμούς αλλά δεν βλέπω κ κολλητιλικια. Καμία χαρτορίχτρα ξέρουμε;
[automerge]1547331169[/automerge]
Κ αν πάρω φωλιά τι φωλιά να πάρω τι μέγεθος τα πουλακια μου είναι Red winged parrot. Το κλουβί είναι μεγάλο κ έχει πέρα από την κεντρική πόρτα κ 2 μικρές
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top