Γενικά Η Λίτσα (ελπίζουμε)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Spy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Spy

PB New Member
Εγγραφή
17 Δεκ 2017
Μηνύματα
13
Πόλη
Σαντορίνη
C1391ECF-DBC2-4BC0-9555-FE6B748F0778.webp
Ήρθε η ώρα να μπει στην παρέα σας η κούκλα μας (θα γίνει κανένα αστείο και το τεστ dna θα δείξει αγόρι και θα πρέπει να τον πω Παναή για να ξανανιώσει αρσενικό)
Η Λίτσα είναι 3,5 μηνών και τον τελευταίο μήνα είναι επίσημα Σαντορινιά.
Σε αυτό το ποστ θα ζητάμε πληροφορίες και θα κάνει modeling η Λίτσα.
Η Λιτσα λοιπόν είναι το καλύτερο κορίτσι σε όλα, δοκιμάζει τα πάντα από φαγητό τρώει πελετ από την πρώτη στιγμή που μπήκαν στο κλουβί (τρώμε και κρέμα για το bonding) δεν φοβόμαστε τπτ και για κανένα λόγο, βγαίνουμε από το κλουβί από την δεύτερη μέρα και επιστρέφουμε μόλις δούμε φαγητό μέσα.
Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να καταλάβω πως έχει δημιουργηθεί. Ενώ από την πρώτη μέρα που την προσθέσαμε στην οικογένεια μας την ταΐζουμε εναλλάξ με την γυναίκα μου, μαζί μου έχει δεθεί τόσο πολύ, που δεν το πιστεύω ενώ την γυναίκα μου προσπαθεί να την δαγκώσει και δεν θέλει να την ακουμπάει καν. Το αστείο όλου αυτού είναι οποιοδήποτε νέο πρόσωπο μπει στο σπίτι και την πλησιάσει απλά θα το αποφύγει διακριτικά και αν πλησιάσει παραπάνω θα κάνει ήχο ενόχλησης.. ε την γυναίκα μου θα προσπαθήσει να την πλησιάσει για να την δαγκώσει.
Με μια λέξη... Βοήθεια!
 
Καλώς ήρθες Λίτσα. :)

Καλά κάνεις και της δίνεις κρέμα όχι μόνο για το μποντινγκ αλλά επειδή ένα ζακό στους 3,5 μήνες δεν έχει απογαλακτιστεί. Στη θέση σου και με το πρόβλημα που περιγράφεις απέναντι στη γυναίκα σου θα άφηνα το τάισμα αποκλειστικά σε εκείνη και θα περιόριζα τα δικά σου χάδια στο ελάχιστο. Πάντως οι γκρίζοι διαλέγουν έναν άνθρωπο με τον οποίο δένονται παραπάνω. Η προτίμηση σε εσένα είναι ένα μικρό σημάδι για το φύλο του πουλιού αλλά όχι απόλυτα. Το γκριζάκι μιας γνωστής μου που το τάισε η ίδια απο μωρό λίγων εβδομάδων μεγαλώνοντας αγάπησε τον άντρα της που δεν της έδινε και πολύ σημασία και την ίδια ήθελε κυριολεκτικά να την φάει. Αυτό για να πάρεις κουράγιο. :D
 
Πανέμορφος παπαγάλο να των χαίρεστε και να απολαμβάνετε την παρέα του.
Όσο αφορά το προβληματάκι που αντιμετωπίζετε εγώ δεν ξέρω από παπαγάλου αλλά σας εύχομαι καλά ξεμπερδέματα.:)
 
να σας ζηση. Πολη ομορφο πουλακι. ειναι μικρουλα ηληκιακα αρα οπως σας ειπε και ο φοιβος καλα κανετε και τις δινετε κρεμα, μαζι με τις υπολοιπες τροφες. Για την συμπεριφορα τον ζακο, τι να σας πω μεταμορφονωντε απο καλα παιδια σε τσογλανια. και πιστεψτε με μιλω απο δικη μου πειρα. Βεβαια προσωπικα αυτο το βρισκω αξιολατρευτω και γελαω. Νομιζω πως ο κυβος ερειφθη προς εσενα. Προτεινω στην συζυγο πανοπλια. Ο φοιβος προτεινε να τον ταιζη για καποιο διαστημα η συζυγος και σωστα το ανεφερε. Νομιζω ομως οτι θα ειναι ηρεμη μονο οσο δεν ειστε μπροστα εσεις. Ο δικος μου οταν ζητω απο τον αδερφο μου να τον προσεχη και δεν ειμαι μπροστα ειναι αρνι, οταν ομως καταλαβη οτι ειμαι καπου γυρω μεταμορφωνετε. επισης αναπτυσουν και φοβερα αισθηματα προστασιας. Δεν θελω να σε πανηκοβαλο αν και νομιζω το εκανα, αλλα οι στιγμες μαζι τους θα ειναι τοσο μοναδικες που μια πανοπλια στην καρνταρομπα σας θα σας φανη ως προταση και μονο. Θα προτεινα να διαβασετε και καποια πραγματα για την γλωσσα του σωματος των παπαγαλων για να αποφυγετε καποιες καταστασεις που συνηθως δημιουργουν και κακιες συνηθειες. επισης ειναι μικρη ηληκιακα και ειναι ευκερια να δουλεψετε καποια πραγματα. ειναι πανεξυπνα πουλια, μαθενουν, αλλα και μεγαλη εγωιστες και ξεροκεφαλοι.
 
Καλώς τη Λίτσα την Σαντορινιά και την παρέα της!:D
Συμφωνώ με τον Ανέστη, θα πρέπει να αναλάβει το τάισμα η σύζυγος μπας και τη δει με άλλο μάτι, αν και πιστεύω (λόγω της αδυναμίας της σε σένα), πως θ΄αποδειχθεί.😛Παναής! 🙄
Ούτως ή άλλως όμως ας έχετε στο νου πως:
βραχιόλια-δαχτυλίδια-έντονα βαμμένα νύχια κτλ (δηλ γυναικείες συνήθειες) μπορεί να ενοχλούν το πουλί 😉
 
It’s a girl! Είναι κοριτσάρα officially!
. Να αναλάβει το τάισμα η σύζυγος μπας και τη δει με άλλο μάτι, αν και πιστεύω (λόγω της αδυναμίας της σε σένα), πως θ΄αποδειχθεί.😛Παναής!🙄
Τι σου έγραψα😵ούτε 😛μεθυσμένη να΄μουν!
Λογικά αφού προτιμούσε εσένα θα ήταν κορίτσι!:D
Να την χαίρεστε λοιπόν και ''επισήμως''👍
 
Καλώς ήρθες Λίτσα. :)

Καλά κάνεις και της δίνεις κρέμα όχι μόνο για το μποντινγκ αλλά επειδή ένα ζακό στους 3,5 μήνες δεν έχει απογαλακτιστεί. Στη θέση σου και με το πρόβλημα που περιγράφεις απέναντι στη γυναίκα σου θα άφηνα το τάισμα αποκλειστικά σε εκείνη και θα περιόριζα τα δικά σου χάδια στο ελάχιστο. Πάντως οι γκρίζοι διαλέγουν έναν άνθρωπο με τον οποίο δένονται παραπάνω. Η προτίμηση σε εσένα είναι ένα μικρό σημάδι για το φύλο του πουλιού αλλά όχι απόλυτα. Το γκριζάκι μιας γνωστής μου που το τάισε η ίδια απο μωρό λίγων εβδομάδων μεγαλώνοντας αγάπησε τον άντρα της που δεν της έδινε και πολύ σημασία και την ίδια ήθελε κυριολεκτικά να την φάει. Αυτό για να πάρεις κουράγιο. :D
Το αναποδο σε μενα
 
Ευχαριστώ! Από το κλουβί είσαι ικανοποιημένος; Προβληματίζομαι με την κλειστή οροφή και το μπες βγες, το οποίο το έχει μάθει στο κλουβί που είναι τώρα το οποίο ανοίγει από πάνω
 
Back
Top