Γενικά Η Νέλλη δεν τα κατάφερε

|Morpheus|

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιαν 2009
Μηνύματα
32
Πόλη
Αθήνα
Παιδια τελικα η νελλη χθες το βραδυ δεν τα καταφερε...ημουν διπλα της αλλα... Πραγματικα επεσε τοσο αποτομα που τι να πω... Ευχαριστώ για το ενδιαφερον και τις συμμβουλες σας παντως πραγματικα...
 
Την αγορασα πριν 3 βδομαδες περιπου, ηταν απο την αρχη ηπιων τονων και τωρα καταλαβα πως ηταν αρωστη τελικα, δεν εχω ιδεα απο ασθενειες και θεραπιες...
Τα συμπτωματα ειναι: Ειναι παρα πολυ ηρεμη, δεν κελαιδαει, καθετε σχεδον συνεχεια σε ενα σημειο, ουτε που φτερουγιζει, κανει πολυ συχνα κακακια και δειχνει πολυ αναισθητη οτι και αν της κανω... Ειναι στον κοσμο της... Τι να κανω; υπαρχει λυση;
Κρίμα, λυπάμαι για τη Νέλλυ που έζησε κοντά σου 3 μόνο εβδομάδες! Άρα οι ήπιοι τόνοι που περιγράφεις ήταν ένδειξη αρρώστειας! Τι σου λένε τώρα στο petshop που την αγόρασες;
 
Δεν εχω παει απο εκει και ουτε σκοπευω, αυτη τη περιοδο μου εχουν κατσει 2 απανωτες απωλειες απο το πουθενα,(την προηγουμενη βδομαδα μου το εσκασε ο μπιμακος απο το κουβι) και με εχει παρει αρκετα απο κατω σε αυτο το θεμα ειδικα μετα το χθεσινο... Μπορει η νελλη να ηταν πολυ λιγο μαζι μου αλλα την ειχα συμπαθησει τοσο... Την ειχα συνδυασει με πολλα πραγματα στο μυαλο μου, αλλα... Τελος παντων... Ευχαριστώ και παλιπαιδια.
 
Λυπαμαι πολυ για τη μικρη σου! Μην απογοητευεσαι ομως, πολλα πουλακια σε περιμενουν να τα φροντισεις
 
Κριμα, λυπηθηκα πολυ, εσυ εκανες οτι μπορουσες, ειδικα αμα δεν εισαι πολυ εμπειρος τα πουλια εχουν το κακο οτι δε δειχνουν αν ειναι αρρωστα, αμα το δεις οτι ειναι αρρωστο παει να πει οτι ειναι στα τελευταια του. Πραγματικα λυπαμαι, εχω ερθει στην θεση σου να αγορασω αρρωστο πουλακι και ειναι απαισιο συναισθημα.
 
Δυστηχως σε αυτο το σταδιο δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα:maddd:!
Δυστηχως... Κριμα, αν και θα επρεπε. Αλλα δεν ειμαστε Θεος.
ΚΡΙΜΑ για ακομα μια φορα...
 
Λυπάμαι πάρα πολύ! Ελπίζω όταν ξεπεράσεις την στενοχώρια σου, να έχεις το κουράγιο να χαρίσεις την αγάπη και τη φροντίδα σου σε άλλο πουλάκι!☹
 
Λυπήθηκα πολύ για τη Νέλλη.. Θα συμφωνήσω όμως με Pigaki και Λευτέρη, όταν νιώσεις καλύτερα μπορείς να χαρίσεις την αγάπη σου σε κάποιο άλλο πουλάκι που σίγουρα την έχει ανάγκη.
 
Κριμα για τη Νελλη...
Ετσι ακριβως επαθα και εγω, μονο που εμενα πανω στην εβδομαδα που τον ειχα σπιτι πεθανε. Και να φανταστεις παρουσιασε προβλημα 2 μερες πριν..
 
ειναι οντως ασχημο, ειδικα οταν καθομουν επι 2 ωρες και το παρακολουθουσα συνεχως να πευτει μεχρι που το εχασα μεσα στα χερια μου, σιγουρα δεν θα μου βγει η εικονα απο το μυαλο... Το χειροτερο ειναι οτι το βλεπεις και δεν μπορεις να κανεις κατι! Η δεν ξερεις τι να κανεις... αυτο ειναι τρομερο...
 
Back
Top