Ασθένειες Η ακτινογραφία έβγαλε πως πρόκειται για βροχοπνευμονία

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης melagio80
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Σισσυ μου μπορώ να πω με σιγουριά πως ήταν πνευμονια. Ο Παπις με το που ήρθε σπίτι μου φτερνιζοταν και ΕΒΗΧΕ. Τον πήγα λοιπόν σε δύο γιατρούς. Ο ένας είναι στο Ελληνικό (δε θυμάμαι όνομα όμως έχω πάει και τον Πριμο τότε που φουρκιστηκε και μπορώ να πω πως δεν είχε σχέση με τότε) και ο άλλος είναι ο Αχιλλέας στο Περιστέρι. Το παράπονο μου είναι πως κανένας από τους δύο δεν τον ακροαστηκε. Ο μοναδικός που ενδιαφερθηκε ήταν ο Χριστόπουλος στο νοσοκομείο. Εκεί με την ακτινογραφία μου είπε πως πρόκειται για βροχοπνευμονια. Ο καρκίνος ειπώθηκε από έναν γιατρό που αναγκαστικά τον πήγε ο αδερφός μου τη μέρα που μας πέθανε, μας τον σύστησε ο Χριστόπουλος γιατί έλειπε λόγω οικογενειακων. Δυστυχώς ή ευτυχώς ήμουν ταξίδι διανυκτερευση σε νησί,τον πήρε ο πατέρας μου και τον έπαψε, να γιατί δεν έκανα νεκροψια.
 
Του έδωσαν αγωγή για τα συμπτώματά του;
Ναι φυσικά. Δύο φάρμακα έπαιρνε, ανθρώπινα όχι κτηνιατρικα. Το ένα μάλιστα κόστισε 70 ευρώ. Τον πήγαινα 2 φορές την εβδομάδα για περίπου 3 μήνες. Βενζινες, διόδια, επίσκεψη με ακτινογραφία.. Έπαιρνα 2 καινούργια καικακια... Δύσκολη περίοδος δε θέλω να θυμάμαι. Πονεσα πολύ και ακόμα ποναω. Γι αυτό τρόμαξα με τον Πριμο μου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Όταν λοιπόν παίρνει αγωγή για βροχο αναπνευστικά προβλήματα (δηλ κάνει αγωγή) το να το ακροαστούν δεν παίζει σημαντικό ρόλο.
Όταν τελειώσει η αγωγή όμως θα πρέπει να γίνει ακρόαση για να δουν μήπως έχει κατάλοιπα οπότε η αγωγή θα πρέπει να συνεχιστεί...
Μετά την αγωγή δεν τον ακροάστηκαν;
 
Όταν λοιπόν παίρνει αγωγή για βροχο αναπνευστικά προβλήματα (δηλ κάνει αγωγή) το να το ακροαστούν δεν παίζει σημαντικό ρόλο.
Όταν τελειώσει η αγωγή όμως θα πρέπει να γίνει ακρόαση για να δουν μήπως έχει κατάλοιπα οπότε η αγωγή θα πρέπει να συνεχιστεί...
Όλα αυτά τα κάναμε που λες. Και μετά από 1 μήνα ξανακυλησε και ήταν πιο δυνατό. Την τελευταία μέρα του έκαναν μια ένεση και το μωρό έβγαζε υγρά, πολλά νερά!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Όλα αυτά τα κάναμε που λες. Και μετά από 1 μήνα ξανακυλησε και ήταν πιο δυνατό. Την τελευταία μέρα του έκαναν μια ένεση και το μωρό έβγαζε υγρά, πολλά νερά!
ξέρεις... Πιστεύω πως ήταν από τις μη αναστρέψιμες περιπτώσεις, όπως δυστυχώς απεδείχθει άλλωστε☹
 
... Την τελευταία μέρα του έκαναν μια ένεση και το μωρό έβγαζε υγρά, πολλά νερά!
Ποιος γιατρός του έκανε την ένεση Ιωάννα; Σου είπε τι είδους φάρμακο ήταν και τον λόγο που θα έπρεπε να του την κάνει;
 
Ποιος γιατρός του έκανε την ένεση Ιωάννα; Σου είπε τι είδους φάρμακο ήταν και τον λόγο που θα έπρεπε να του την κάνει;
Την ένεση την έκαναν στο κέντρο στη Νίκαια. Εκεί μας έστειλε ο Χριστόπουλος.
 
Ναι! Να πω όμως έχω πάει και τον Πριμο και δεν έδειξε την ίδια αδιαφορία όπως τότε. Γιατί και οι δύο γιατροί νομίζω δεν έδωσαν τόση βάση όσο έπρεπε.
Το τμήμα αυτό της συζήτησης μεταφέρθηκε εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Οι-γιατροί-δεν-έδωσαν-τόση-βάση-για-την-περίπτωσή-μου.27261/.
 
Back
Top