Αναπαραγωγή Η απόλυτη ικανοποίηση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mactas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mactas

PB New Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2007
Μηνύματα
34
Πόλη
Ηράκλειο
Ο νεοσός που βλέπετε πιο κάτω είναι 20 ημερών και από την πρώτη μέρα τρώει από εμένα. Και επειδή οι κακές συνήθειες δύσκολα κόβωνται, εξακολουθεί να τρώει μόνο από εμένα. Αυτό βέβαια για μένα μόνο κόπος δεν είναι αφού το απολαμβάνω κι εγώ ίσως τόσο πολύ όσο και αυτό. Νομίζω πως εκτρέφοντας καναρινια αυτές οι στιγμές είναι από τις καλύτερες. Προσωπικά για μένα είναι η απόλυτη ικανοποίηση.

[x]
[/URL]
 
Τάσο όντως αυτές είναι από τις ιδιαίτερες στιγμές της φροντίδας των καναρινιών.

Έχει βγει ο μικρός στο κλαδί;
 
Τάσο όντως αυτές είναι από τις ιδιαίτερες στιγμές της φροντίδας των καναρινιών.

Έχει βγει ο μικρός στο κλαδί;

Σταύρο το συγκεκριμένο πουλάκι δεν βγαίνει στο κλαδί από μόνο του αλλά αν το βάλω εγώ τότε κάθεται εκεί για ώρες.
 
Τάσο ρώτησα επειδή αν διακρίνω καλά στη φωτογραφία, τα πίσω δάχτυλα του πουλιού είναι γυρισμένα προς τα εμπρός και αν πράγματι είναι έτσι νομίζω πως θα πρέπει να επέμβεις για να αποκατασταθεί το πρόβλημα, διαφορετικά δεν θα μπορεί να σταθεί και να κινείται από μόνο του με ευχέρεια στα καλαμάκια.

Παρόμοιο πρόβλημα είχε αντιμετωπίσει στο παρελθόν και ο φίλος Δημήτρης (dimok), το οποίο μετά από επιτυχημένη επέμβασή του έχει αποκατασταθεί πλήρως, από όσο γνωρίζω τουλάχιστον μέχρι τώρα.

Λεπτομέρειες για τον τρόπο αντιμετώπισης μπορείς να δεις εδώ
 
Τάσο ρώτησα επειδή αν διακρίνω καλά στη φωτογραφία, τα πίσω δάχτυλα του πουλιού είναι γυρισμένα προς τα εμπρός και αν πράγματι είναι έτσι νομίζω πως θα πρέπει να επέμβεις για να αποκατασταθεί το πρόβλημα, διαφορετικά δεν θα μπορεί να σταθεί και να κινείται από μόνο του με ευχέρεια στα καλαμάκια.

Παρόμοιο πρόβλημα είχε αντιμετωπίσει στο παρελθόν και ο φίλος Δημήτρης (dimok), το οποίο μετά από επιτυχημένη επέμβασή του έχει αποκατασταθεί πλήρως, από όσο γνωρίζω τουλάχιστον μέχρι τώρα.

Λεπτομέρειες για τον τρόπο αντιμετώπισης μπορείς να δεις εδώ

Ναι το έχω δει Σταύρο και είδη έχω φροντίσει γι αυτό. Μόλις το είδα έψαξα και βρήκα αυτό το post του Dimok και έπραξα κι εγώ ανάλογα. Ειδη έχω δέσει τα ποδαράκια του από χθες και πιστεύω να εξελιχθεί καλά. Αυτός είναι και ο λόγος που το βάζω εγώ από μόνος μου πάνω στο ξυλάκι για να συνηθίζει και να πέρνει σιγά σιγά τη σωστή θέση το δακτυλάκι του. Θα ενημερώσω στη συνεχεια για την πορεία του. Θα το προσέξω όσο περισσότερο μπορώ μιας και είναι το αγαπημένο μου.
 
Μια φωτογραφία, χίλιες λέξεις! Μπράβο Τάσο! Κάποια στιγμή πρέπει να του μάθεις και πως θα αρχίσει να τρώει και μόνος του! 😉
 
Μπραβο σου φιλε Τασο για τον αγωνα και την προσπαθεια σου... Και επειδη το συζητησαμε, ισως πολλοι δεν το αναγνωρισαν, αλλα το συγκεκριμενο πουλακι βγηκε στο κλαρι απο πολυ νωρις... Ειναι το πουλακι της βεσπας! Αλανιαρικο απο μωρο... φαντασου τι εφηβεια θα περασει!
 
good work Τασο! Να σου ζησει το μωρο!?
κ προσεξε το με τα ποδαρακια, δεν ειναι τιποτα θα σταθει κανονικα!
η συνοδηγος του στη βεσπα που ειναι;:D
 
Γεια σου τασο με τον πουλαρο σου!
Αστα φασκιωμενα τα δαχτυλα με το χανζαπλαστ μεχρι αυτο να μουλιασει και να φυγει απο μονο του. ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΠΙΣΟ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ!
 
Back
Top