Διατροφή Η αυγοτροφή της easyyem δεν έχει έντονη μυρωδιά

Xrhstos76

PB New Member
Εγγραφή
24 Ιαν 2022
Μηνύματα
23
Πόλη
Γιαννιτσά
Καλησπέρα. Πήρα πρώτη φορά αυγό τροφή easyyem και δεν με ενθουσίασε δεν έχει αυτή την όμορφη και έντονη μυρωδιά όπως κάποιες άλλες, και επειδή δεν ξέρω ήθελα να ρωτήσω αν όντως είναι έτσι η είναι τίποτα παλιά πάντως δεν έχει λήξει και είταν συσκευασμένη
 
@Φοίβος τής κριτικές τής είδα εγώ ρωτάω αν όντως δεν έχει έντονη μυρωδιά δια γενικά η η δική μου έχει πρόβλημα
 
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 και πήρα 4 κιλά κίτρινη κόκκινη ουδέτερη και για άγρια αλλά απ'όλες η κόκκινη έχει την ποίο απαίσια μυρωδιά
[automerge]1643648000[/automerge]
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 κάποια ζευγάρια ούτε την πλησίαζουν
 
Μην σε αγχωνει τα καναρίνια απο οσο γνωριζω δεν εχουν και τοσο ανεπτυγμένη την οσφρηση.στην αραίωση που σου προτείνει μπορεις να βαζεις και λίγο μερος απο χυμο πορτοκάλι μαζι με το νερο.
[automerge]1643648284[/automerge]
@Xrhstos76 και εμενα οταν την χρησιμοποιουσα τα μισα πουλια την τσακιζαν.τα αλλα μισα λιγο την τσιμπολογουσαν οποτε ξαναγυρισα στην liposoft που την εξαφανιζουν αυθημερον.εφοσον προμηθευτηκες τοσο μεγαλη ποσοτητα κανε δοκιμες να την κανεις πιο δελεαστικη.
 
Από προσωπική εμπειρία, στη συγκεκριμένη αυγοτροφη όταν έριχνα νερό για να την αφρατεψω, ακριβώς επειδή είναι ξηρή, τότε έβγαζε τη χαρακτηριστική γλυκιά μυρωδιά. Και μάλιστα τόσο όμορφη που μου ερχόταν εμένα να τη φάω.
 
Καλησπέρα. Πήρα πρώτη φορά αυγό τροφή easyyem και δεν με ενθουσίασε δεν έχει αυτή την όμορφη και έντονη μυρωδιά όπως κάποιες άλλες, και επειδή δεν ξέρω ήθελα να ρωτήσω αν όντως είναι έτσι η είναι τίποτα παλιά πάντως δεν έχει λήξει και είταν συσκευασμένη
Είναι ίσως από τις καλύτερες ξηρές αυγοτροφες
Δουλεύω την κίτρινη με πολύ καλή αποδοχή από τα πουλιά.
 
Αν δεν πεσει υγρασια η μυρωδια της ειναι εως και δυσαρεστη,αυτο αλλαζη ομως με την προσθηκη υγρασιας.
Βεβαια τα πτηνα δεν βασιζονται στην οσμη για την αποδοχη της ή οχι.
 
Back
Top