Γενικά Η γνωμάτευση του budgie μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Paschal
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Paschal

PB New Member
Εγγραφή
19 Ιαν 2020
Μηνύματα
8
Πόλη
Αθήνα
Γειά σου Πασχάλη! Ενημέρωσε μας αν θέλεις σχετικά με την γνωμάτευση
Καλησπέρα.
Σύμφωνα με τον γιατρό, το budgie είναι υγιέστατο σωματικώς. Προσαρμόστηκε όμορφα και στο νέο του κλουβί, ωστόσο μένει το ότι πρέπει να του βρω επειγόντως παρέα διότι από τη βαρεμάρα και τη μοναξιά, χτυπάει συνεχώς τα πόδια του στα κλαδιά και κοιμάται ανεξέλεγκτα, αλλά απίστευτα στρεσαρισμένα.
Το κακό της υπόθεσης είναι πως δε μπορώ να του βρω θηλυκό για παρέα, σε μικρή ηλικία και χωρίς να προέρχεται από κάκιστο pet shop, όπως όλα όσα έχω συναντήσει εδώ κοντά στο κέντρο.
 
χτυπάει συνεχώς τα πόδια του στα κλαδιά και κοιμάται ανεξέλεγκτα, αλλά απίστευτα στρεσαρισμένα.

Πασχάλη δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς μας περιγράφεις εδώ. Μπορούμε να δούμε κάποιο βίντεο;
 
Πασχάλη δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς μας περιγράφεις εδώ. Μπορούμε να δούμε κάποιο βίντεο;

Είναι παρόμοιο με αυτό και συμβαίνει όταν βρίσκεται στον ίδιο χώρο με εμένα.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Προφανώς και έχει να κάνει με άγχος και στρες. Σε λιγότερο από ένα μήνα άλλαξε μέρος, κλουβί, και είναι μικρό σε ηλικία χωρίς ακόμα παρέα και πλήττει αφόρητα. Τρέφεται κανονικά και ο κτηνίατρος που το είδε επιβεβαίωσε πως είναι υγιές. Θεωρώ πως όλα θα είναι καλά από τη στιγμή που θα του βρω κατάλληλη παρέα.
 
@Paschal To πουλάκι στο βίντεο που έβαλες πιο πάνω μου μοιάζει να είναι ένα σεξουαλικά ώριμο θηλυκό και σε φάση που ζητάει απο το ταίρι της να ζευγαρώσει. Το δικό σου λες ότι είναι μικρό σε ηλικία. Φύλο γνωρίζεις;
 
Back
Top