Γενικά Η εκδίκηση του κοκατού

fortunatos

PB Known Member
Εγγραφή
10 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.083
Πόλη
Αθήνα
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Κοκατού καταστρέφει τα σίδερα που εμποδίζουν τα πουλιά να φωλιασουν σε περβάζια!
 
Καλά τα κάνει. 😁 Τα θεωρώ σκέτο "έκτρωμα" όπου κι αν τα βλέπω. Κατανοώ και σέβομαι ότι κάποιοι δεν θέλουν 1 μέτρο κουτσουλιά στα περβάζια τους αλλά αυτά τα καρφιά "στο λαιμό μου κάθονται". :D
 
Όπως είπε και ο Ανέστης στο λαιμό μου κάθονται αυτά τα καρφιά. Εγώ δεν "κατανοώ" αυτούς που τα βάζουν, ας βγαίνουν να καθαρίσουν τις κουτσουλιές αν τους ενοχλούν. Και όπου μπορώ και τα φτάνω τα αφαιρώ και ο ίδιος.

Η φύση είναι για όλους επειδή εμείς την "καταλάβαμε" και την βιάζουμε καθημερινά, μειώνοντας και το ζωτικό χώρο των ζώων και των πουλιών δεν πάει να πει ότι έχουμε δίκιο.

Το κοκατού κάνει αυτό που το προστάζει η φύση του, καθαρίζει το μέρος από πράγματα που δε θα έπρεπε να είναι εκεί. Αν μπορούσαν θα έκαναν το ίδιο και με τις πόλεις μας (μην ξεχνάμε ότι είναι χτισμένες εκεί που κάποτε ήταν τα δικά τους σπίτια). Μπράβο στο θηριάκι 😁

Ναι είμαι υπερβολικός, κλλά αυτός είμαι :)
 
Back
Top