Γενικά Η... εκτροφη μου!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jk21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jk21

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.756
Πόλη
Περιστέρι
ειπα και εγω να σας στειλω φωτο απο τους χωρους εκτροφης των "αγριων "μου. Οι κατασκευες (πολυ καλες ) εγιναν απο τα ιδια γιατι εγω βαριομουνα😛 και δεν επιανε και το χερι μου. Πουλια δεν θα δειτε. Τους γονεις τους απελευθερωσα(εχω και οικολογικη συνειδηση) και τα μικρα αφου τα δακτυλιδωσα τα μοσχοπουλησα!

... Καπου εκει θα τελειωνε το ποστ αν το διακινδυνευα να το στειλω αυτουσιο στις "ιδιοκατασκευες -παρουσιασεις εκτροφειων"και πιθανον οι διαχειριστες να αναγκαζοτανε να το σβησουνε αφου ηταν κοντρα στους κανονισμους. Ομως συνεχιζω και σας αποκαλυπτω οτι ηταν ενα μερος απο ενα σαρκαστικο,(θα ηθελα) για καποιους καυστικο αλλα και για ολους σας απολαυστικο (λογω των φωτο που τραβηξα στο ερημοχωρι της αγιας πελαγιας λασηθιου).

Καλο φθινοπωρο
 

Συνημμένα

  • Εικόνα 2 351.webp
    Εικόνα 2 351.webp
    89,6 KB · Προβολές: 213
  • Εικόνα 2 352.webp
    Εικόνα 2 352.webp
    71,4 KB · Προβολές: 204
  • Εικόνα 2 353.webp
    Εικόνα 2 353.webp
    65,1 KB · Προβολές: 178
Δημήτρη καταπληκτικές οι φωλίτσες πάνω στην ελιά!

Τι είδος πουλιού να τις κατασκεύασε άραγε;
 
τελικα ειμαστε μια ωραια παρεα εδω μεσα. μαθαινουμε πραγματα, μοιραζομαστε εμπειριες και αποριες μα πανω απο ολα περναμε π ο λ υ καλα. Φτου μας σκορδα!
 
οι φωλιες δειχνανε εγκατελλειμενες. Παντως στην περιοχη εχει πολλα φλωρια και αλλα μικρα γκριζομαυρα που κρυβονται συνηθως σε θαμνους
 
Τα μικρα γκριζομαυρα που κρυβονται σε θαμνους το πιθανοτερο ειναι να ειναι μαυροτσιροβακοι οι οποιοι φτιαχνουν τις φωλιες τους χαμηλα σε θαμνους. Στην 2η και στην 3η φωτογραφια ειναι η ιδιες φωλιες της 1ης φωτογραφιας;
 
Εμενα παλι, αν ειναι ψηλα στο δεντρο, μου θυμιζει την φωλιτσα των κοκκινολαιμηδων που ειχα βρει στον κηπο 😉
 
οι 2 και 3 ειναι σε κοντινα δεντρα μεταξυ τους, διαφορετικες απο την πρωτη και χαμηλοτερα φτιαγμενες σε πιο πυκνη φυλλωσια.στις φωλιες της πρωτης δεν ανεβηκα(δεν ειχε κοντα εκει νοσοκομειο😱) αλλα ηταν διαφορετικης αν θυμαμαι "αρχιτεκτονικης" αποτις 2 επομενες φωτο
 
Back
Top